کد خبر: ۲۱۶۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
سهراب مرادی با کسب 3مدال طلای جهانی موفق شد با مهار وزنه 233 کیلوگرمی - 7کیلو کمتر از رکورد تمرینات - رکورد 17 ساله وزنه بردار لهستانی را بشکند و قهرمان جهان و رکورددار شود

به گزارش جنوب نیوز ، در ادامه مسابقات جهانی آمریکا در دسته 94 کیلوگرم ایوب موسوی و سهراب مرادی از ایران روی تخته رفتند.

در این دسته که 11 وزنه بردار حضور داشتند، تمام نگاهها به سهراب مرادی بود. او در حرکت یکضرب توانست با 3 حرکت 176، 182 و 184 به مدال طلا دست یافت و بالاتر از حریف ازبک قرار گرفت که 183 را بالای سر برده بود.

ایوب موسوی دیگر نماینده ایران هم بعد از اینکه نتوانست 166 کیلوگرم را بالای سر ببرد، در حرکت دوم توانست این وزنه رابه نام خود ثبت کند. 171 کیلوگرم هم توسط ایوب موسوی ثبت شد تا او با عنوان پنجمی به کار خود در یکضرب پایان بدهد.

در حرکت دوضرب وزنه برداران ایرانی آمادگی بالاتری داشتند. ایوب موسوی با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی توانست در حرکت دوضرب و مجموع به مدال برنز دست پیدا کند تا در اولین تجربه جهانی خود نمره قبولی بگیرد.

سهراب مرادی هم فوق العاده ظاهر شد و توانست بعد از قطعی کردن طلای دوضرب و مجموع با وزنه 220 کیلوگرمی، به رکورد جهان هم حمله کند. سهراب با بالا بردن وزنه 233 کیلوگرمی رکورد 17 ساله وزنه بردار لهستانی را بکشند. همچنین او در مجموع هم 4 کیلوگرم به رکورد خود افزود.

بدین ترتیب ایران با 3 طلای سهراب مرادی و 2 برنز ایوب موسوی به اضافه یک نقره کیانوش رستمی به استقبال شب های آتی رفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: