کد خبر: ۲۱۶۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
رییس کل دادگستری استان بوشهر خبر داد:
با توجه به این که شوراهای حل اختلاف توجه خاصی به صلح و سازش دارند در نیمه نخست امسال، شاهد عفو و گذشت از موضوع قصاص 6 نفر در بوشهر بوده‌ایم که حکم اعدام آنها صادر شده است.
به گزارش جنوب نیوز، علی جمادی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه توسعه فعالیت‌های قرآنی در رده‌های مختلف دادگستری استان بوشهر اظهار داشت: امنیت مقوله چندوجهی است که زمانی در جامعه حاکم می‌شود که شاهد توسعه و نهادینه‌شدن فضائل اخلاقی و معنوی در جامعه باشم.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص‌هایی که در افزایش میزان فضائل اخلاقی و کاهش آسیب‌ها و جرایم در جامعه نقش‌آفرین است، فضایل حقوقی است که خود مبتنی بر امر به معروف و نه از منکر است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا نقش مطبوعات، سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی در بالابردن سطح آگاهی‌های حقوقی مردم تاثیرگذار است که شاهد تعامل و عملکرد خوبی در ین بخش با مجموعه دادگستری استان بوشهر هستیم.

جمادی بیان کرد: به دنبال افزایش میزان آگاهی حقوقی شهروندان هستیم که به شکل تخصصی با گروه‌های مختلف این نوع آموزش‌ها را آغاز کرده‌ایم که به واسطه تاثیرگذاری مستقیم، این آموزش‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان آغاز شده است.

وی با اعلام این که از جمله عوامل مهم در کاهش میزان جرایم، مبلغان دینی و مذهبی هستند، گفت: استان بوشهر به دلیل بافت مذهبی از امنیت پایداری برخوردار است و در این استان به ندرت جرایم خشنی رخ می‌دهد که امنیت عمومی استان را دچار خدشته کند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: برای حفظ و استمرار امنیت پایدار موجود به دنبال استفاده از ظرفیت ساختارهای مذهبی استان از جمله حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی در استان بوشهر است تا با استفاده از روحانیون آگاه به مسایل قضایی و حقوقی، این امنیت را حفظ و توسعه دهد.

وی ادامه داد: البته تاکنون همین روند توجه به مسایل فرهنگی و مذهبی سبب کاهش پرونده‌های حقوقی و قضایی شده و حتی توسعه فرهنگ صلح و سازش را در استان به هراه داشته است.

جمادی ادامه داد: این شایط سبب شده که در 6 ماه اول سال جاری، با پیگیری شوراهای حل و اختلاف در سطح استان بوشهر شاهد با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ صلح و سازش یکی از وظایف مهم دینی و مذهبی مسلمانان است تاکید کرد: روحانیون و مبلغان دینی و مذهبی در توسعه این فرهنگ  نقش مهمی دارند که تحقق این مهم سبب کاهش پرونده‌های حقوقی و قضایی در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان بوشهر گفت: با توجه به این که شوراهای حل اختلاف توجه خاصی به صلح و سازش دارند در نیمه نخست امسال، شاهد عفو  و گذشت از موضوع قصاص 6 نفر بوده‌ایم که حکم اعدام آنها صادر شده است.

رییس‌کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: نقش شوراهای حل و اختلاف در حل و فصل مشکلات مردم قابل اغماض نیست و با فعالیت‌های خوبی که از طریق شورای حل اختلاف استان بوشهر شاهد هستیم ضمن کاهش ورودی پرونده‌های به محاکم قضایی، توانسته است از ده استان برتر کشور در حوزه صلح و سازش بین مردم قرار گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: