کد خبر: ۲۱۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۲۲ آبان ۱۳۹۶
انور قرقاش: نمی توانیم بی تفاوت بنشینیم و شاهد شکل گیری یک حزب الله جدید در منطقه (انصار الله یمن) با پول و ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در اظهاراتی گفت کشورش در زیر سایه تهدیدات ناشی از جمهوری اسلامی ایران بیکار نخواهد نشست.

به گزارش جنوب نیوز، به نقل از وب سایت روزنامه انگلیسی زبان "گلف نیوز" چاپ امارات، "انور قرقاش" وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز یکشنبه در کنفرانسی در ابوظبی این اظهارات را بیان کرده است.

قرقاش در چهارمین کنفرانس مباحث استراتژیک در شهر ابوظبی در سخنانی مدعی شد: در روزهای گذشته شاهد این بودیم که موشک های ساخت ایران از سوی گروه حوثی ها که مورد حمایت ایران هستند به پایتخت عربستان سعودی شلیک شد؛ این اقدام با ادعاهای ایران مبنی بر ماهیت دفاعی داشتن برنامه موشکی این کشور در تعارض است. دولت امارات متحده عربی در زیر سایه تهدیدات ایران بیکار نخواهد نشست."

سخنرانی قرقاش در چهارمین کنفرانس مباحث استراتژیک در ابوظبی امارات

وزیر خارجه امارات: زیر سایه تهدید ایران بیکار نخواهیم نشست

قرقاش افزود: هدف قرار دادن ریاض با موشک های بالستیک از سوی حوثی‌ها نشان از جدی بودن تهدید ناشی از آنهاست. ما نمی توانیم بی تفاوت بمانیم و شاهد شکل گیری یک حزب الله جدید در منطقه (گروه انصار الله در یمن) با پول و ایدئولوژی ایران باشیم."

او گفت به خاظر جدیت تهدیدات ناشی از ایران است که دولت جدید ایالات متحده استراتژی جدید خود را با تمرکز بر مقابله با  اقدامات جمهوری اسلامی ایران سامان داده است و امارات متحده عربی به شدت از استراتژی جدید دولت ترامپ در قبال ایران حمایت می کند."

وزیر امور خارجه امارات بر ضرورت شکل گیری یک اجماع و جبهه گسترده بین المللی برای مقابله با اقدامات ایران تاکید کرد و افزود: جامعه جهانی به مرور به بزرگی خطرات ناشی از رفتارهای توسعه طلبانه ایران واقف خواهد شد.

قرقاش گفت: ما باید برای مقابله با نفوذ ایران، هویت عربی عراق را تقویت کنیم... اکنون فرصت آن رسیده که کشورهای عربی دست در دست جامعه بین المللی علیه دخالت ایران در کشورهای عربی مقاومت کرده و ایران را عقب برانند.

او با اظهار تاسف  از اینکه کشورهای عربی مجبور هستند با توجه به رفتارهای ایران در مقابل این کشور بایستند، گفت شرایط موجود به گونه ای است که اقداماتی همچون تنش زدایی و برقراری دیالوگ با ایران جوابگو نیست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: