کد خبر: ۲۱۶۱۳۲
تعداد کل نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۶
تنش زایی حامیانِ میگلی نژاد علیه منتخبین مردم؛
نگاهی به انتقادات اخیر برخی منتخبین مردم در شورای شهر بوشهر از پروژه های غیرکارشناسی شهرداری نشان می دهد شورا از بعضی یکجانبه نگری و تک روی شهردار گلایه داشته و شورا هم به هیچ عنوان راضی نیست که بر سرِ حقوق مردم با شهردارمصلحت اندیشی کند.
به گزارش جنوب نیوز، اخیرا مطلبی توسط حامیان شهردار بوشهر منتشر شده و در فضای مجازی دست به دست می شود مبنی بر این که شورای شهر بوشهر مانع از جمع آوری پسماند این شهر توسط بخش خصوصی (پیمانکار )شده است.

ظاهرا طرح چنین مطالبی توسط حامیان شهردار، پایان قرارداد پیمانکار مربوطه و عدم تمدید قرارداد وی در شهرداری به بهانه جلوگیری شورا از تمدید این قرارداد می باشد.

اما حقیقت چیست و چرا حامیان شهردار بوشهر چنین روشی را برای تخریب منتخبین مردم به کار برده اند.

نگاهی به انتقادات اخیر برخی منتخبین مردم در شورای شهر بوشهر از پروژه های غیرکارشناسی شهرداری نشان می دهد شورا از بعضی یکجانبه نگری و تک روی شهردار گلایه داشته و شورا هم به هیچ عنوان راضی نیست که بر سرِ  حقوق مردم با شهردارمصلحت اندیشی کند.

وقتی حامیان شهردار بوشهر آدرس غلط به مردم می دهند!

برخی اعضای شورای شهر بوشهر هم که پیشتر یا در شهرداری مشغول به کار بوده یا سابقه فعالیت در شورای قبلی داشته و یا دستی بر آتش عمران شهری دارند  به درستی به چم و خم شهرداری آگاه هستند و این موضوع کار را بر رفتارهای غیرقانونی شهردار سخت کرده است.

چندی قبل نیز عضو شورای شهر بوشهر در تذکر 31 موردی که به میگلی نژاد داده بود به عدم تمدید قرارداد خدمات شهری توسط شورا اشاره کرد و گفت: دلیل ادامه کار پیمانکار مربوطه مستند به کدام قوانین و مقررات می باشد و دلیل وقفه در روند برگزاری مناقصه چیست؟

به نظر می رسد دلیل شورا برای برگزاری مناقصه شفاف سازی و جلوگیری از هدررفت بیت المال و پول هایی است که از طریق عوارض از جیب مردم به شهرداری پرداخت می شود.

ظاهرا شهرداری بوشهر در 28 ماه گذشته تنظیف شهر و جمع آوری پسماند را به پیمانکار فعلی واگذار کرده و علی رغم اتمام قرارداد میلیاردی وی بدون مجوز شورا و بدون برگزاری مناقصه و به طور غیرقانونی بازهم کارها را به همان شخص قبلی واگذار کرده است.

ظاهرا شهردار بوشهر علی رغم سئوالات متعدد اما پاسخ روشن و درستی به تذکرات شورا درمورد دلیل عدم برگزاری مناقصه برای تعیین پیمانکار خدمات شهری و استفاده غیرقانونی از پیمانکار قبلی بدون برگزاری مناقصه نداده است  و به همین دلیل اعضای شورا برای احقاق حقوق شهروندان بوشهری از سهل انگاری های شهردار و عدم شفافیت قرارداد پیمانکار به شدت گلایه مند هستند.

شورا اعتقاد دارد شهردار می بایست با اتمام مدت قرارداد پیمانکار مربوطه، مناقصه را هر چه سریع تر برگزار کند تا در یک پروسه قانونی و شفاف پیمانکار جدید بتواند به ارایه خدمات به شهروندان بپردازد و تاوان عدم مناقصه در زمان مناسب و هرگونه خلاف رخ داده متوجه شهردار است اما ظاهرا حامیان شهردار که این روزها به شدت به خاطر قانون جدید مجلس برای کناره گیری بازنشسته ها از جمله جناب میگلی نژاد تحت فشار هستند با دادن آدرس غلط به مردم اعلام کردند که اعضای شورا مسبب نابسامانی درجمع آوری پسماند هستند.

شهردار بوشهر و حامیان وی بهتر از هر کسی می دانند که برکناری میگلی نژاد ارتباطی به اعضای شورا ندارد اما ظاهرا با ارتباط دادن برخی نابسامانی به شورا فرار روبه جلو کرده و به جای پذیرفتنِ مسئولیت کارهای خلاف قانون خود سعی دارند اوضاع را متشنج کرده و توپ را به زمین شورا و ترجیحا کمیسیون عمران بیندازند.

به نظر می رسد حامیان شهردار با فرافکنی  به  شورا و شخصی کردن موضوع سعی دارند صورت مسئله را پاک کنند زیرا از تاریخ 17 شهریورماه 96 زمان قرارداد شرکت دهکده سبزپوش به عنوان پیمانکار خدمات شهری به پایان رسیده و اگرچه قرارداد اولیه دو ساله بوده است اما شهردار بوشهر و معاون خدمات شهری در اقدامی غیرقانونی  بدون اطلاع شورا و کسب مجوزات لازم از شورا به پیمانکار مربوطه اعلام کرده اند که می تواند ادامه کار بدهد.

پرواضح است شهرداری بوشهر می بایست فرآیند مناقصه را در موعد قانونی انجام بدهد تا از تبعات احتمالی ان ازجمله اخلال در جمع آوری زباله خودداری گردد.

بر اساس حسابرسی سنوات ۹۴ و ۹۵ توسط اداره بازرسی، تخلف تمدید قرارداد علیه شهردار بوشهر به نامبرده اعلام و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع  ارسال شده است.

از طرف دیگر کارکرد پیمانکار برخلاف مقررات بوده و حدود سه میلیارد تومان می باشد که خارج از اختیارات شهردار و شورا است.

اکنون این پرسش مطرح است چرا شورا و شهروندان باید تبعات مدیریت سلیقه ای شهردار و معاون خدمات شهری را پرداخت کنند؟

شورا بدون توجه به جوسازی می بایست وظیفه خود را که بدان سوگند خورده است، انجام دهد و بهتر است حامیان شهردار به جای پاک کردن صورت مسئله چاره ای برای نابسامانی ها بیندیشند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
مهدی
|
United States
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۹
0
0
در اون نوشته اصلا ننوشته شده شورا بلکه فشار یکی از اعضای شورا
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
0
0
شما وقتی نمی دونید شورای شهر حق ورود به مسائل اجرایی ندارد لطفا تحلیل نکنید
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: