کد خبر: ۲۱۶۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲:۲۰ - ۱۷ آبان ۱۳۹۶
رئیس رژیم صهیونیستی در سخنانی در مجلس اسپانیا خواهان مقابله ایران شد و گفت تل‌آویو از دوستانش انتظار دارد که از اسرائیل حمایت کنند.

«رئووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در مجلس اسپانیا گفت که امید دارد مسئله بحث برانگیز اعلام استقلال منطقه کاتالونیا حل گردد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» وی همچنین گفت: «در این مکان کسانی هستند که گاهی به شدت سیاست‌های اسرائیل را مورد انتقاد قرار می‌دهند اما باید بین نقد و تحریم یک مانع ایجادشود. هر کس که تلاش می‌کند با تحریم صهیونیسم را هدف قرار دهد، شخصا در رسیدن به راه حل رفع تنش بین اسرائیل و فلسطین خرابکاری کرده و خود را در مسیر اشتباه در تاریخ قرار می‌دهد.»

ریولین با ابراز امیدواری از این‌که اسپانیا در تنش دیپلماتیک علیه ایران کنار اسرائیل قرار گیرد با اشاره با ماجرای هولوکاست گفت: «از دوستان اسرائیل در سراسر دنیا انتظار آشکاری داریم که مشخص کنند که از کدام طرف حمایت می‌کنند و تلاش‌ها برای از بین بردن ملت یهود نه در کلام و نه در عمل را نپذیرند.»

او همچنین ایران را «صادرکننده ترور در جهان» و «مسئول بی‌ثباتی در سوریه، لبنان، عراق و کل منطقه» توصیف کرد.

رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر همصدا با عربستان سعودی و دولت آمریکا تلاش کرده تا فشار رسانه‌ای علیه ایران را تشدید کند. بر اساس اسنادی که شب گذشته درز کرد، وزارت خارجه این رژیم در ابلاغیه‌ای به سفارت‌هایش در سرتاسر جهان، آن‌ها را موظف کرده که از مواضع ریاض علیه تهران حمایت کرده و تلاش کنند کشورهای جهان را در برابر ایران به صف کنند.
منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: