کد خبر: ۲۱۶۰۴۸
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۱۵ آبان ۱۳۹۶
پادشاهی سعودی حق پاسخگویی به ایران در زمان و شکل مناسب را برای خود محفوظ می داند.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان پس از حمله موشکی اخیر انصار الله یمن به شهر ریاض، با متهم کردن ایران به دست داشتن در این اقدام، به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از رویترز، ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان با صدور بیانیه ای حمله موشکی شنبه شب انصار الله یمن به شهر ریاض را "تعرض نظامی مستقیم ایران به عربستان " دانسته و هشدار داده، ائتلاف حق پاسخ به این اقدام را برای خود محفوظ می داند.

اتهام دست داشتن ایران در حمله موشکی انصار الله یمن به ریاض، دیروز از سوی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رد شده است.

در بیانیه ائتلاف آمده: "نقش ایران و فرماندهی مستقیم آن بر حوثی ها (انصار الله) در این مورد خاص، به صورت آشکار تعرضی به کشورهای همسایه است و صلح و ثبات در منطقه و جهان را تهدید می کند. از همین رو فرماندهی ائتلاف این را یک تعرض فاحش نظامی توسط حکومت ایران تلقی کرده و می تواند عملی جنگی علیه پادشاهی عربستان سعودی تلقی شود."

در ادامه ادعاهای مطرح شده در این بیانیه تاکید شده: " فرماندهی ائتلاف تاکید می کند که پادشاهی عربستان حق پاسخگویی به ایران در زمان و شکل مناسب را برای خود محفوظ می داند."

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان

هشدار ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان به ایران: حمله حوثی ها به ریاض را تعرض نظامی مستقیم ایران به عربستان می دانیم

دونالد ترامپ نخستین کسی بود که در جریان سفر رسمی خود به ژاپن پس از انتشار خبر حمله موشکی انصار الله یمن به ریاض، این حمله را حمله موشکی ایران به عربستان قلمداد کرده و گفته بود سیستم ضد موشکی آمریکا که در عربستان مستقر است، این موشک ها را پیش از برخورد به هدف رهگیری و مورد هدف قرار داده است.

گفتنی است شنبه شب در حوالی ساعت 20 به وقت محلی صدای انفجار شدیدی از حوالی فرودگاه ملک خالد در ریاض شنیده شد. گروه انصار الله یمن متعاقب این حمله موشکی اعلام کرد این حمله با موفقیت به هدف برخورد کرده است در حالی که بنا به ادعاهای سعودی ها آنها موشک بالستیک شلیک شده از سوی انصار الله را در آسمان رهگیری و منهدم کرده اند.

این نخستین حمله موشکی انصار الله به خاک عربستان سعودی نبوده است اما نخستین باری است که بُرد موشک های شلیک شده به پایتخت عربستان سعودی رسیده است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
0
0
حکام جاهل عربستان ذمش را به دم آمریکا وانگلیس بسته مانند سگهای ولگرد واق واق میکند شما کوچکتر از آن هستید که بر علیه ایران غلطی بکنید شما باید بروید شاش شتر بخورید از دست تعدادی مردم بیدفاع یمن عاجز ماندید آن موقع میخواهید باایران در بیفتید .ایران کاخ هایتان را بر سرتان ویران خواهد کرد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: