کد خبر: ۲۱۶۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۴ - ۱۵ آبان ۱۳۹۶
پایان بلاتکلیفی 2 ماهه شهرداری شیراز
اعطای حکم شهردار شیراز توسط محمدعلی افشانی معاون وزیر کشور به حیدر اسکندرپور، پایانی بود بر 2 ماه بلاتکلیفی مدیریت شهری در این کلانشهر.

به گزارش جنوب نیوز، ظهر یکشنبه 14 آبان، افشانی، معاون وزیر کشور، حکم شهردار شیراز را به حیدر اسکندرپور اعطا کرد تا سکان هدایت مدیریت شهری در شیراز رسما به اسکندرپور سپرده شد.

اعضای شورای پنجم شهر شیراز در دوازدهمین جلسه‌ی علنی، با 13 رای حیدر اسکندرپور را به‌عنوان دومین گزینه خود برای تصدی پست شهرداری شیراز انتخاب و به وزارت کشور معرفی کرد.

http://fars.isna.ir//Files/News/Image/13968/59513.jpg

حال و پس از گذشت نزدیک به یک ماه، حکم شهردار شیراز که به امضای وزیر کشور رسیده است، توسط معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور به اسکندرپور اعطا شد تا از این پس رسما او به‌عنوان شهردار، پای به ساختمان تاریخی بلدیه شیراز بگذارد.

این همه در حالی است که شهرداری شیراز به لحاظ وضعیت مالی، دوران دشواری را پشت سر می‌گذارد و علی‌رغم تمام تلاش‌ها، نتوانسته درآمدهای پیش‌بینی شده را محقق کند.

اگرچه مسئولان معتقد هستند رکودی در وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز وجود ندارد اما کندی روند اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی و فعالیت‌های مدیریتی در این کلانشهر به شکل محسوسی در ماه‌های اخیر رخ می‌نمود.

https://media.mehrnews.com/d/2017/11/05/3/2626808.jpg?ts=1509893198495

صاحب‌نظران اعتقاد دارند که با توجه به سوابق کاری حیدر اسکندرپور و تعاملی که وی با مسئولان ارشد استان فارس در بخش‌های مختلف می‌‌تواند برقرار کند، حضورش در طبقه‌ی دوم ساختمان شهرداری شیراز و در راس هرم مدیریتی مجموعه‌ی شهرداری، بارقه‌هایی از امید را در این شهر ایجاد خواهد کرد.

کارشناسان معتقد هستند که بخشی از رکود حاکم بر بخش‌های مختلف خصوصا عرصه ساخت و ساز در شیراز که بیشترین تاثیر را در تحقق درآمدهای شهرداری داشته و دارد، به واسطه بلاتکلیفی در انتخاب و معرفی مدیر مجموعه شهرداری نمود و بروز داشته است.

حیدر اسکندرپور که در دولت هشتم سکان فرمانداری شیراز را در دست داشت، تجربه‌ی مدیریت شهری را در کارنامه‌ی خود دارد و اگرچه در دولت‌های نهم و دهم، توانمندی‌های او در زمینه‌ی مدیریتی در ثبت احوال استان فارس نادیده گرفته شد، اکنون فرصتی برای عرضه این پتانسیل‌ها خواهد داشت.

به حتم نگاه موشکافانه‌ی تمام صاحب‌نظران و خصوصا فعالان رسانه‌های فارس به برنامه‌ها و اقدامات شهردار جدید شیراز و اینکه او برای رهایی این کلان‌شهر از رکود خواهد بود./ مرجع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: