کد خبر: ۲۱۵۳۵۰
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲ - ۱۹ مهر ۱۳۹۶
انتقاد سه عضو شورای شهر بوشهر از برخی پروژه های شهرداری؛
اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر از پنج پروژه عمران شهری این شهر بازدید کردند.
اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر از پنج پروژه عمران شهری این شهر بازدید کردند.

به گزارش جنوب نیوز، تقاطع غیرهمسطح آزادی، بازسازی و احیای ساختمان بیلیارد، فانوس دریایی، میدان جمعه و مجتمع تجاری خورشید از پروژه هایی بود که اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با بازدید از آن ها، میزان پیشرفت، مشکلات و ایرادات این پروژه ها را بررسی کردند.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی این شهر گفت: ايجاد چهار دهانه پل موجود موجب هدررفت سرمایه بیت المال شده است.
اکبر توسلی با بیان این که نیازی نبود این پل به چهار دهانه تقسیم شود، كه دو دهانه اين پل بدليل قرار گرفتن در شكم لوپ ها كاملا مسدود و هيچ گونه ترددي در آنها شكل نميگيرد و بلا استفاده مي شود، از افزایش هزینه های این تقاطع ابراز تاسف کرد.

هدررفت سرمایه در تقاطع غیرهمسطح آزادي بوشهر/ مشاور در طراحی اشتباه کرده است/ نباید مجتمع تیوی دیگری در ساحل بوشهر ایجاد شود

وي همچنين عنوان كرد كه اين تقاطع غير همسطح آزادي  فاقد طرح مطالعات ترافيكي بوده و اين نيز باعث چالش سنگيني در آينده خواهد شد.

پویا دولابی، نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر هم گفت: طرح ترافیک موقتی که برای این پروژه درنظر گرفته شده موجب نارضایتی شهروندان بوشهری شده است.

کیوان هاشم زاده، عضو کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز از اشتباه مشاور پروژه تقاطع همسطح به شدت گلایه کرد.

وی با اشاره به طراحی صورت گرفته و چهار تکه شدن پل خطاب به مشاور گفت: این اشتباه هزینه را به میزان زیادی افزایش داده است.

مشاور طرح نیز خطاب به هاشم زاده اظهار داشت: قرار است در زیر این پل فضای سبز ایجاد شود.

این پاسخ باعث عصبانیت هاشم زاده گفت و وی خطاب به مشاور طرح اظهار داشت: این میزان هزینه برای ایجاد فضای سبز کاملا غیرمنطقی است.

مشاور نیز به هاشم زاده گفت: تغییر طرح تقاطع غیرهمسطح بر اساس درخواست کارفرما بوده است.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر در ادامه گفت: بدون تعارف بگویم مشاور در این طرح اشتباه کرده است.

در ادامه اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر به بازدید پروژه فانوس دریایی در ساحل این شهر رفتند.

این پروژه هم با انتقاد شدید همراهان از جمله دولابی و توسلی به خصوص نایب رییس کمیسیون عمران مواجه شد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با بیان این که این پروژه نماد بندر است، ابراز داشت: باید در درونِ فانوس دریایی مکان آرامی شکل می گرفت که باعث آرامش شهروندان شود.

اکبر توسلی با بیان این که این پروژه می توانست در داخل دریا نیز احداث شود، گفت: جانمایی فانوس دریایی بوشهر به خوبی صورت نگرفته است زیرا پس از احداث آن مشاهده می شود "تیو" دیگری ساحل بوشهر را کور کرده است.

پویا دولابی نیز گفت: نباید این پروژه موجب شود تا به یکی از شعارهای شوراهای بعدی برای تخریب دربیاید.

نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با بیان این که مشخص نیست این پروژه مصوبه خود را از کجا گرفته است، افزود: به نظر می رسد خودشان این پروژه را طراحی کرده و خودشان هم ساخته اند.

وی با انتقاد از این که طراحی پروژه فانوس دریایی بوشهر به کمیته سیما و منظر شهری ارسال نشده است، ابراز داشت: حداقل کاری که می توانستند انجام بدهند این که این طرح را به واحد شهرسازی شهرداری می بردند.

دولابی با بیان این که امیدوارم از این پس شاهد چنین رویه ای نباشیم، گفت: نباید با احداث تیویی دیگر در ساحل بوشهر کاری کنیم که برداشتن آن به شعار شوراهای بعدی تبدیل شود.

در ادامه اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر به میدان جمعه رفته و مشکلات این طرح را نیز بررسی کردند.

بازدید از عمارت بیلیارد و بررسی مشکلات آن از جمله برنامه های دیگر اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر بود.

آنان همچنین در بازدید از مجتمع تجاری خورشید از سرمایه گذار آن خواستند هر چه سریع تر نسبت به اتمام آن اقدام کند.

توسلی به حاجیان قول داد با برگزاری جلسات فوق العاده، مشکلات موجود رفع شود تا بتوان در کوتاه ترین زمان این پروژه را برای خدمت رسانی به مردم مهیا کرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
0
0
دورد بر اقايان توسلي ، هاشم زاده؛مگر اينكه شما بفكر اين شهر باشيد وگرنه براي بقيه شد فاميل بازي، اين تقاطع اعصاب براي مردم محلات جنوبي نذاشته بايد درور دنيا دور بزنيم تا به بيرون از شهر دسترسي پيدا كنند در صورتي كه خيلي بهتر از اينها مي شود اين موضوع را مديريت كرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: