کد خبر: ۲۱۵۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۱۹ مهر ۱۳۹۶
مادر مأمور پلیس که پسرش با شلیک سارق سابقه‌دار به شهادت رسیده‌بود، وقتی قصد اجرای حکم قصاص را داشت ناگهان حالش بد شد و طناب‌دار را از گردن قاتل برداشت.

به گزارش جنوب نیوز، مادر مأمور پلیس که پسرش با شلیک سارق سابقه‌دار به شهادت رسیده‌بود، وقتی قصد اجرای حکم قصاص را داشت ناگهان حالش بد شد و طناب‌دار را از گردن قاتل برداشت. او با خودش شرط کرد اگر پسرش به خوابش بیاید به متهم فرصتی دوباره خواهد داد. چند شب بعد شرط او محقق شد و پسرشهیدش به خوابش آمد و خواست از قاتلش اعلام گذشت کند. 

به گزارش خبرنگار ما، صبح دیروز مرد و زن سالخورده‌ای به دادسرای امور جنایی آمدند و اعلام کردند سارقی که هشت‌سال قبل پسرشان را هنگام مأموریت به قتل رسانده‌است، بخشیدند. شامگاه بیست و ششم تیرماه سال ۸۸ بود که مأموران پلیس رباط‌کریم در عوارضی بزرگراه ساوه به دو سرنشین خودروی پژو نقره‌ای رنگی مشکوک شدند و دستور ایست دادند. راننده پس از دستور ایست پلیس خودرواش را کنار بزرگراه متوقف کرد.

مأموران در بازرسی از صندوق عقب خودرو اسلحه کلاشنیکفی را که به طرز ماهرانه جاسازی شده بود، کشف کردند. بعد از آن بود که مأموران برای دستگیری دو متهم اقدام کردند، اما راننده در یک لحظه پشت فرمان نشست و همراه همدستش به سرعت گریختند. بدین ترتیب تعقیب و گریز مأموران و متهمان پژوسوار رقم خورد تا اینکه پس از طی مسافت کوتاهی در ورودی شهرستان رباط‌کریم مأموران با هدف قرار دادن لاستیک پژو موفق شدند خودروی متهمان را متوقف کنند.

راننده در همان ابتدا دستگیر شد، اما سرنشین دیگر که مسلح به کلت کمری بود با پای پیاده فرار کرد. در این لحظه استوار علی احمدی به تعقیب متهم مسلح پرداخت و چند تیر هوایی به سوی مرد فراری شلیک کرد، اما متهم به فرار خود ادامه داد تا اینکه مأمور پلیس را در یک قدمی خود دید.

در چنین شرایطی متهم اسلحه را به سوی مأمور پلیس نشانه گرفت و دو تیر شلیک کرد که یکی به پای استوار علی احمدی و دیگری به قلب وی اصابت کرد. مأمور پلیس خونین نقش بر زمین شد و به شهادت رسید و متهم مسلح در تاریکی شب فرار کرد. مأموران در ادامه بازرسی از خودرو سه اسلحه کلاشنیکف کشف کردند. 

پس از شهادت استوار علی احمدی پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان مبارزه با قتل برای دستگیری قاتل وارد عمل شدند. بررسی‌های مأموران نشان داد خودروی پژو متعلق به زن میانسالی به نام پروانه است که شب حادثه خودرواش را در اختیار پسر جوانش به نام رضا قرار داده است و بدین ترتیب رضا به عنوان مظنون اصلی قتل مأمور پلیس تحت تعقیب قرار گرفت. 

تحقیقات مأموران نشان داد رضا سارق سابقه‌داری است که قبل از این ۱۱ بار به خاطر ارتکاب جرائم مختلف راهی زندان شده است. همچنین مشخص شد وی شب حادثه همراه همدستش که بهرام نام دارد از ساوه برای سرقت احشام راهی رباط‌کریم بودند که مأموران به آنها مشکوک می‌شوند. 

     

دستگیری عامل شهادت مأمور ۳ سال بعد 

تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه سه سال بعد از حادثه مأموران دریافتند رضا، عامل شهادت مأمور پلیس به اتهام سرقت دستگیر شده است. متهم وقتی در اختیار کارآگاهان جنایی قرار گرفت به قتل مأمور پلیس در سال ۸۸ اعتراف کرد. وی گفت: شب حادثه همراه دوستم برای سرقت راهی رباط کریم بودیم که مأموران به ما مشکوک شدند. وقتی خودرو ما با شلیک گلوله متوقف شد من با پای پیاده فرار کردم که مأمور پلیس به تعقیب من پرداخت. او به من دستور ایست داد و من هم برای فرار به سوی او شلیک کردم. 

متهم پس از کامل شدن تحقیقات از سوی هیئت قضایی شعبه‌۷۱ دادگاه کیفری استان تهران با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. 

متهم تیرماه امسال پس از تأیید حکمش در دیوان عالی کشور برای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی شهر پای چوبه دار رفت اما با میانجیگری تیم صلح سازش به سرپرستی قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران اولیای دم به متهم سه‌ماه مهلت دادند. 

درحالی که چند روزی از مهلت سه‌ماه مرد زندانی باقی‌مانده بود، مادر و پدر مأمور پلیس به دادسرای امور جنایی آمدند و رضایتنامه کتبی خود را به قاضی اجرای احکام ارائه دادند. 

     

قاتل را بخشیدم 

مادر مقتول گفت: پسرم عاشق کارش بود و برای اجرای قانون و مبارزه با تبهکاران همیشه از جانش مایه می‌گذاشت. من آرزو داشتم او را داماد کنم، اما او لیاقت شهادت داشت و در نهایت هم هنگام مأموریت به شهادت رسید. وقتی خبر شهادتش را به من دادند تصمیم گرفتم قاتل او را مجازات کنم تا اینکه سحرگاه اجرای حکم در حالی که طناب‌دار به گردن متهم آویخته شده بود، حالم بد شد.

همان لحظه تصمیم گرفتم به قاتل مهلت بدهم و با خودم عهد بستم اگر پسرم به خوابم بیاید و از من بخواهد قاتلش را ببخشم او را می‌بخشم. ۲۰ روز قبل پسرم به خوابم آمد و از من درخواست کرد قاتلش را ببخشم و الان من و شوهرم به دادسرا آمدیم و رضایتنامه کتبی خود را بدون هیچ چشمداشتی به قاضی ارائه دادیم. بدین ترتیب متهم به زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: