کد خبر: ۲۱۵۱۴۶
تعداد کل نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۱۳ مهر ۱۳۹۶
آیا به نظرتان میزان خشونت در جامعه مان افزایش یافته است یا خیر؟ دلیل رقم خوردن جنایات عجیب و دردناک اخیر چیست و چگونه می‌توان از تکرارشان جلوگیری کرد؟ نقش گروه های تروریستی و منازعات منطقه و جهان در اینجا چیست؟ آیا خشونتی که توسط این گروه های تروریستی تولید و نشر شده، اثر مخربی بر جوامع مختلف از جمله کشورمان نگذاشته؟
از مرگ خشونت بار ستایش به دست یک نوجوان تا پرونده بنیتا و آتنا و چندین و چند قتل خشونت آمیز دیگر که به تازگی رقم خورده‌اند؛ مدتی است که صفحات حوادث روزنامه ها و دیگر رسانه ها، شاهد حوادثی است که در این میزان خشونت، کم مثال هستند.

خشونت هایی که هرچند شاید میزانشان از نظر آماری افزایش نیافته باشد، شدتشان کم سابقه یا بی سابقه است و این باور را تقویت می‌کند که جامعه مان رو به خشن شدن نهاده است؛ خشونت هایی که نقش آفرینانش بعضا نوجوانان و جوانانی هستند که از شدت جنایتشان همگان میخکوب می‌شوند.

مثل حکایت تلاش نوجوان قاتل ستایش برای معدوم کردن جنازه دختر خردسال یا قتلی که روز گذشته خبرش رسانه‌ای شد و حکایت از سلفی گرفتن قاتلان جوان و نوجوان با پیکر مشتعل مقتول داشت. اخباری به شدت دردناک که به نظر می‌رسد، چندان بی ارتباط با افزایش خشونت و ترور در منطقه و جهان نیست.

بر این اساس از شما می‌پرسیم؛

* آیا به نظرتان میزان خشونت در جامعه مان افزایش یافته است یا خیر؟

* دلیل رقم خوردن جنایات عجیب و دردناک اخیر چیست و چگونه می‌توان از تکرارشان جلوگیری کرد؟

* نقش گروه های تروریستی و منازعات منطقه و جهان در این چیست؟

* آیا خشونتی که توسط این گروه های تروریستی تولید و نشر شده، اثر مخربی بر جوامع مختلف از جمله کشورمان نگذاشته؟
منبع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
0
1
بهتره بگيد جنايت ! اينا از خشونت رد كردن! دوري از معنويت و فساد اخلاق و ديدن جنايت ميتونه محرك اوليه باشه! بحث پيچيده است و ريشه يابي بايست بشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
0
1
بله صد در صد خشونت زیاد شده دلیلش فقط مسایل خارجی نیست فقر. بیکاری اعتیاد توجه نکردن به رزق حلال کلاه برداری.. ناامیدی... وجود اختلاس های فراوان و ایجاد خشم در مردم.... مشکلات اقتصادی همه و همه نقش دارن و کم کم هممون رو قسی القب میکنه بی‌توجهی مسئولین به اوضاع جوونا مهمترین دلایل هست خداوند ظهور حجت رو نزدیک کنه تا از این گرفتاری ها نجات پیدا کنیم
رها
|
-
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
1
100%
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
0
0
البته بدون مطالعه و بررسی دقیق نمیتوان در این باره نظری داد و این کار جامعه شناس است که با بررسی آماری یک نظر قطعی و دقیق بدهد .در مجموع جامعهء بدون خشونت وجود ندارد و خشونت لازمهء اجتماع است چرا که انسانها در تعاملات خود گاهی اختلافاتی پیدا میکنند که ناخواسته آنها را بسوی خشونت سوق میدهد. خشونت علل گوناگونی از قبیل سن ، بیکاری ، اعتیاد ، بیسوادی یا کم سوادی ، تربیت خانوادگی ، آموزش و پرورش ، رسانه ها ، و بالاخره هواهای نفسانی و عدم کنترل خشم دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
0
0
بله خیلی زیاد شده است همه بخاطر بی کاری فقر و بی پولی شکم گرسنه وووووووووووووو وجود فضا های مجازی بخاط الگو گرفتن از انها ویا الگو گرفتن از شبکه های ماهواره ایی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: