کد خبر: ۲۱۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶
اسرائیل: تهران به دنبال دور کردن روسیه از خاک سوریه است.
 روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت مدعی شد: روسیه از دولت بشار اسد خواسته است به حملات هوایی اسرائیل واکنش نشان ندهد.  

به گزارش جنوب نیوز، این روزنامه به نقل از یک منبع دیپلماتیک ارشد روسیه گفت که مسکو تلاش می کند به اسرائیل اطمینان بدهد در صورتی که دخالت های ایران و حزب الله لبنان در سوریه افزایش یابد روسیه آنها را محدود خواهد کرد. 

این منبع روس اضافه کرد: ما نگرانی های اسرائیل را درک می کنیم. در دیدار اخیر میان پوتین و نتانیاهو، این موضوع را توضیح دادیم. 

وی توضیح داد: سازمان اطلاعاتی امنیتی نظامی روسیه به دولت بشار اسد و حزب الله لبنان توصیه کرده است به حملات هوایی اسرائیل درخاک سوریه، واکنش نشان ندهند. 

توصیه روسیه به بشار اسد و حزب الله لبنان: به حملات اسرائیل جواب ندهید

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و یوسی کوهین رئیس موساد (سازمان اطلاعات و امنیت خارجی اسرائیل) در ملاقات اخیر خود با پوتین گفته اند که ایران داری طرح گسترده ای برای نهادینه کردن حضورش در خاک سوریه است. 

این روزنامه افزود: ایران تلاش می کند سپاه پاسداران، و گروه های نظامی شیعه از پاکستان و افغانستان و عراق در سوریه، به صورت دائمی ماندگار شوند. 

نتانیاهو همچنین به پوتین اطلاع داده بود که ایران در حال تلاش برای ایجاد بندر در شهر طرطوس سوریه و ساخت کارخانه موشک سازی در خاک لبنان است.
 
این روزنامه ادامه می دهد: گزارش های سازمان های اطلاعاتی امنیتی اسرائیل در اختیار پوتین قرار گرفته است. براساس این گزارش، نقشه استراتژیک ایران در سوریه شامل روسیه نمی شود. تهران به دنبال دور کردن روسیه از خاک سوریه است. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: