کد خبر: ۲۱۳۵۹۱
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱:۲۷ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل منابع طبیعی بوشهر مطرح کرد:
با پیگیری های مجموعه کارکنان حقوقی و دیگر روسا و کارکنان منابع طبیعی استان بوشهر تاکنون پرونده های حقوقی بسیاری در دستگاه قضایی از دست سودجویان خارج شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های حقوقی اراضی ملی منجر به آزادسازی و رفع تصرف اراضی دولتی شد.

به گزارش جنوب نیوز، سهیل مهاجری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مقابله با زمین‌خواری و تصرف زمین‌های دولتی توسط سودجویان اقدامات و پیگیری‌های زیادی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اراضی ملی و مراتع استان طبق اصل ۴۵ قانون اساسی در زمره انفال و ثروت‌های عمومی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: حفاظت از این اراضی بر هر کسی لازم و ضروری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ضمن بیان کرد: با پیگیری های مجموعه کارکنان حقوقی و دیگر روسا و کارکنان منابع طبیعی استان تا کنون پرونده های حقوقی بسیاری در دستگاه قضایی از دست سودجویان خارج شده است.وی اضافه کرد: یگان حفاظت ادارات منابع طبیعی در سراسر استان آماده خدمتگذاری شبانه روزی هستند و مردم تصرف اراضی منابع طبیعی را به ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

مهاجری با بیان اینکه برخی از سودجویان همواره درصدد تخریب منابع طبیعی و دست‌اندازی در انفال هستند، اضافه کرد: این افراد هرگز از چشمان ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی دور نیستند و در همین رابطه هماهنگی های خوبی نیز در سطح استان با محاکم قضایی انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: دو میلیون و ۸۰۰ هزارمتر مربع ، معادل ۲۸۰ هکتار از اراضی ملی روستای کره بند خلع ید شد ودست سودجویان از این اراضی کوتاه شد.

مهاجری خاطرنشان کرد: رفع تصرف انجام شده یکی از پیچیده ترین پرونده های حقوقی اراضی ملی بوده است که پس از سالها رسیدگی و پیگیری مداوم رئیس و کارشناسان حقوقی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر به نتیجه رسید.

وی با اشاره به  ارزش ریالی اراضی خلع ید شده نیز گفت: در منطقه مورد نظر مبلغ هر هکتار چهار میلیون تومان است که با احتساب این میزان کل اراضی خلع ید شده  برابر یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
0
0
وقتی از ابدون رد میشید به سمت کنگان بین راه خیلی از جنگلها را تخریب و بافت اصلی گیاهی را از بین برده و دارن تبدیل به گوجه کاری می کنن. نمیدونم کی این مجوزها را میده؟ اب از کجا میارن؟ کیا هستند اینا؟ ایا کسی نیست جلوشون بگیره؟ توی بردخون 10 چاه پر کردن و کلی جار و جنجال بجاش 50 چاه امسال حفر شده. کی باید پیگیری کنه معلوم نیست؟ اداره اب، منابع طبیعی؟ محیط زیست؟ این ادارات کلا ...تشریف دارن
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: