کد خبر: ۲۱۳۴۱۲
تعداد کل نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
فرمانده انتظامی استان بوشهر:
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: نیروی انتظامی استان بوشهر برای سومین سال پیاپی توانست مقام اول کشف سرقت‌ها را در سطح کشور به دست آورد.
به گزارش جنوب نیوز، سردار حیدر عباس‌زاده در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: یکی از مهمترین ماموریت‌های نیروی انتظامی تامین نظم و امنیت در جامعه است که این مهم به تنهایی انجام نمی‌شود بلکه نقش رسانه ها در احساس آرامش در جامعه و انتقال پیام نیروی انتظامی ضروری است.

وی افزود: نیروی انتظامی تلاش می‌کند با رسانه‌ها صادقانه رفتار کند و اگر در رویدادهایی که اتفاق می‌افتد مطلبی نمی‌گوییم به دلیل بی اعتمادی به رسانه‌ها نیست بلکه اسرار مردم را حفظ می‌کنیم که اگر با بی‌توجهی پشت پرده هر جرمی را افشاء کنیم، طبعا افکار عمومی دچار مشکل می‌شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: توقع پلیس از رسانه‌ها این است که در آموزش و آگاهی‌بخشی در کنار پلیس قرار گیرند و بسترسازی لازم برای انجام ماموریت‌ها این نیرو انجام دهند که البته می‌بینیم این نوع همکاری در سطح خوبی بین پلیس و رسانه‌ها در استان بوشهر وجود دارد.

وی با بررسی آماری فعالیت پلیس در وضعیت امنیتی، انتظامی و ترافیکی در استان بوشهر بیان کرد: وضعیت شاخص‌ها نشان می‌دهد که در پنج سال گذشته شاهد کاهش جرائم خشن در سطح استان بوشهر بوده‌ایم که طی همه این سال‌ها این ضرائب به شدت کاهش یافته است.

عباس‌زاده عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کاهش 20 درصد جرائم خشن با کشف 94 درصد در سطح استان بوشهر هستیم که مهمترین بخش آن کشفیات در حوزه قتل به عنوان یک جرم خشن بوده است.

وی عنوان کرد: در موضوع قتل از ابتدای امسال با کاهش 20 درصدی قتل در سطح استان نسبت به مدت مشابه قرار داریم که البته بخش عمده‌ای از این قتل‌ها شناسایی و منجر به دستگیری قاتل یا قاتلین شده است هر چند که با پیگیری‌های انجام شده 46 درصد از قتل‌هایی که از اوائل انقلاب تا سال 90 انجام شده بود نیز منجر به دستگیری قاتلین در پنج سال گذشته شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در موضوع سرقت‌ها تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده که کشفیات 94 درصد نسبت به وقوع خود نشان می‌دهد پلیس در این بخش موفق بوده است.

وی ادامه داد: در سه سال متوالی گذشته، نیروی انتظامی استان بوشهر در کشف سرقت با 92 درصد رتبه اول کشور را به دست آورده است که در نوع خود قابل توجه است.

عباس‌زاده یادآور شد: در بخش کشفیات مواد مخدر، از ابتدای سال جاری تاکنون دو تن مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش 117 درصدی کشفیات مواد مخدر بوده‌ایم که آخرین محموله کشف شده، 150 کلیوگرم تریاک در ایستگاه شهید موسوی عسلویه در روز گذشته بوده است.

وی عنوان کرد: در حوزه تصادفات درون شهری و برون شهری از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با سال گذشته، شاهد کاهش 24 درصدی متوفیان درون شهری و 15 درصدی برون شهری هستیم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر یادآور شد: در حوزه قاچاق، صد و یک میلیارد تومان کالا کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، دارای رشد 53 درصد بوده است.

وی ادامه داد: برخورد با 6 هزار و 121 خودروی حامل قاچاق(شوتی)  با رشد 211 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و کشف 93 درصدی جرائم سایبری و فضای مجازی از جمله بیشترین کارکرد نیروی انتظامی استان بوشهر در سال جاری به شمار می‌رود.

عباس‌زاده عنوان کرد: نیروی انتظامی متولی تولید امنیت نیست بلکه با کارکرد همه دستگاه ها و مردم به دنبال حفظ امنیت تلاش می‌کند که البته این امنیت به بهترین شرایط در کشورمان و خاصه در استان بوشهر دیده می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به دنبال مصوبه شورای فرهنگ عمومی برای 24 دستگاه، 310 دستورالعمل تعریف شده است که متاسفانه بخشی از دستگاه‌ها به وظایف خود چندان توجهی نمی‌کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در خصوص عملکرد پلیس درخصوص برخورد با زنان بدپوشش بیان کرد: نیروی انتظامی همه ماموریت ‌ایش را در این بخش نمی‌تواند به شکل سلبی انجام دهد بلکه نوع برخوردها به غیر از آن بخشی که ساختارشکن است به شکل ایجابی و تذکر انجام می‌دهد که از ابتدای امسال با استفاده از توان خواهران بسیجی این کار را به شکل مستمر انجام می‌دهیم.

به گزارش فارس؛ وی در خصوص وضعیت شنای مختلط در استان بوشهر گفت: هرچند معتقدیم که شنای مختلط در هیچ شرایط قابل قبول نیست اما هیچ جا مانع شنای مردم نشده‌ایم و اگر چه کار سختی برای پلیس است اما به وظیفه خودش عمل کرده است.

عباس‌زاده بیان کرد: همه 24 دستگاه باید نسبت به انجام وظایف خود تلاش کنند تا وضعیت حجاب و عفاف در جامعه درست شود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
1
2
حساس نشین همه با هم خواهر برادریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
3
0
همه 24 دستگاه باید نسبت به انجام وظایف خود تلاش کنند تا وضعیت حجاب ، عفاف و اختلاص در جامعه درست شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
0
3
برخورد با شنای مختلط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عامو تو طوری میگی انگار آنتالیا هستش . عامو خاله بنده خدا با چادر میره تو آبها. لطفا مردم حساس نکنین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: