آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۲۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۰ - ۲۷ تير ۱۳۹۶
حسین فریدون برادر رئیس جمهور که به خاطر ناتوانی در تامین قرار وثیقه صادره، به زندان معرفی شده بود، عصر دوشنبه آزاد شد.
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضائیه روز یکشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران از احضار حسین فریدون به دادسرا خبر داد و گفت: این فرد در ارتباط با برخی مسائل مالی به دادسرا احضار و برای وی قرار تامین صادر شد.

به گفته اژه‌ای فریدون به خاطر ناتوانی در تودیع قرار تامین صادره به زندان معرفی شد. از همان زمان گمانه‌ زنی هایی درباره مبلغ قرار صادره برای فریدون مطرح بود که از ۵۰ میلیارد تا ۶۰ میلیارد تومان به نقل از منابع آگاه در نوسان بود.

فریدون صبح دوشنبه به منظور تکمیل پرونده در شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حضور یافت اما به خاطر نامناسب بودن حال عمومی، از طریق تماس با اورژانس ۱۱۵ و توسط آمبولانس از دادسرا به یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران منتقل شد.

بنا بر اعلام یک منبع آگاه حسین فریدون عصر دوشنبه از طریق وکیل خود قرار وثیقه صادره که میزان آن ابتدا ۵۰ میلیارد تومان بود تودیع کرده و آزاد شد. در همین حال برخی منابع خبری با تایید رقم ۵۰ میلیارد، از کاهش مبلغ وثیقه به ۳۵ میلیارد تومان و تودیع آن خبر داده‌اند. به هر صورت، حسین فریدون برادر ریاست جمهوری پس از یک روز بازداشت، وثیقه مورد نظر را تامین کرد و آزاد شد.

نکته قابل توجه دیگر در خبرها، لفظ «وثایق» است که نشان می‌دهد بیش از یک سند برای آزادی فریدون ارائه شده است.

پرونده فریدون در دست بررسی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت قرار دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: