کد خبر: ۲۱۲۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - ۱۷ تير ۱۳۹۶
وی افزود: در آینده بعد از روند سیاسی در سوریه، بشار اسد و خانواده اش حضور نخواهد داشت.
وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش در بلندمدت، هیچ نقشی برای خانواده اسد در سوریه نمی بیند.

به گزارش جنوب نیوز، "رکس تیلرسون" وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در حاشیه نشست سران گروه 20 در هامبورگ آلمان اضافه کرد: چگونگی رفتن بشار اسد هنوز مشخص نشده است. بعد از روند سیاسی در سوریه، بشار اسد باید برود.

وی افزود: در آینده بعد از روند سیاسی در سوریه، بشار اسد و خانواده اش حضور نخواهد داشت. 

تیلرسون همچنین آمادگی آمریکا را برای بررسی تلاش های مشترک با روسیه برای برقراری ثبات در سوریه از جمله برقراری منطقه پروازممنوع، استقرار ناظران آتش بسر و هماهنگی برای رساندن کمک های انسان دوستانه اعلام کرد. 

موضع فرانسه درباره بشار اسد

سایت آر تی روسیه هم نوشت: مقامات فرانسوی گفته اند که دو برنامه درباره موضع پاریس در برابر سرنوشت بشار اسد دارند.

به گفته نماینده وزارت خارجه فرانسه، بشار اسد به تنهایی در حل نزاع نظامی طولانی مدت، ناتوان است. پاریس قصد ندارد موضوع سرنگونی بشار اسد را در مقدمه گفتگوها قراردهد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: دو برنامه را در نظر داریم. در برنامه نخست ما قصد نداریم رفتن بشار اسد را شرط اساسی برای گفتگوها قرار دهیم. در برنامه دوم هم بشار اسد نمی تواند راه حلی برای نزاع نظامی در سوریه بیابد.

قبل از این ایمانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته بود که جایگزین مشروعی برای بشار اسد نمی بیند و فرانسه، رفتن بشار اسد را پیش شرط برای حل نزاع در سوریه نمی داند.

ماکرون گفته بود: این مسئله نیازمند نقشه راه دیپلماتیک و سیاسی است. مسئله را نمی توان تنها با استقرار نیروهای نظامی پایان داد. این اشتباهی است که همه مرتکب آن می شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: