کد خبر: ۲۱۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶
فرمانده انتظامی استان بوشهر خبر داد:
فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری مدیران بزرگترین کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه در بوشهر خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز، سردار حیدر عباس زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی به وسیله افسران سایبری پلیس فتا استان بوشهر مشخص شد یک کانال تلگرامی در اقدامی مجرمانه تصاویر خصوصی دانش آموزان را با مطالب توهین‌آمیز به صورت روزانه منتشر می‌کند.

وی اضافه کرد: پس از گزارش مدیران برخی از مدارس مبنی بر گستردگی بازتاب انتشار تصاویر شخصی دانش‌آموزان در این کانل، هتک حیثیت و تاثیر نامطلوب در رفتار و کاهش کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، شناسایی مدیران این کانال در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: پس از چهار ماه اقدامات پلیسی و فنی یکی از مدیران این کانال به نام «م،م» شناسایی دستگیر و تجهیزات دیجیتالی مجرمانه وی کشف و توقیف شد.

وی اظهار داشت: با ادامه عملیات همدست این فرد به نام «ص، ش» دستگیر که ضمن اعتراف به بزه ارتکابی عنوان کردند: با هدف سرگرمی تصاویر افراد را از پروفایل، اینستاگرام و شناسه‌های آنها در فضای مجازی سرقت سپس با مطالب توهین‌آمیز منتشر می‌کردند.

به گفته این مقام ارشد پلیس، زمانی که دنبال کنندگان این کانال به بیش از ۳ هزار نفر رسید مدیران کانال یک لینک ارتباط اینترنتی با مدیر ایجاد و بالغ بر ۵۰۰ قطعه عکس ها و تصاویر افراد را دریافت کرده بدون اینکه تحقیق کنند آیا تصاویر دریافتی مربوط به فرد ارسال کننده هست یا خیر آن را با مطالب توهین آمیز منتشر می‌کردند.

سردار عباس‌زاده با بیان اینکه متهمین دستگیر شده برای ادامه تحقیقات همچنان در اختیار پلیس هستند از شهروندان و خانواده‌ها خواست در صورت شکایت از این افراد به پلیس فتا مراجعه کنند.

وی با توصیه به خانواده‌ها مبنی بر نظارت بر استفاده صحیح فرزندان خود از فضای مجازی خاطرنشان کرد: شهروندان از انتشار تصاویر خصوصی خود در فضای مجازی خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: شهروندان به‌ویژه بانوان از تصاویر شخصی خود به عنوان عکس پروفایل و شناسه اینترنتی و یا ذخیره در تلفن و تجهیزاتی که به اینترنت وصل می شود خودداری کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: