کد خبر: ۲۰۹۶۳۳
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰:۳۳ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۶
رئيس شوراي اسلامي استان فارس خبر داد:
رئيس شوراي اسلامي استان فارس می گوید: در حال حاضر مشكل اصلي ما در صدراست و ما اين شهر را در زمينه تخلفات منطقه اي آلوده مي بينيم و اعتقاد داريم دستگاه قضايي بدون هرگونه اغماضي بايد با متخلفان در شوراها برخورد كند.
رئيس شوراي اسلامي استان فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به نزديك شدن به زمان انتخابات گفت: انتخابات آينده چالش ميان توده و نخبه است و بايد با بصيرت وارد آن شد.

به گزارش جنوب نیوز، حسين نعمتي افزود: اصلي‌ترين مطالبه مردم ما رفع مشكلات اقتصادي و اشتغال است و به همين دليل رئيس جمهور آينده بايد رئيس جمهور كار باشد نه سياست بازي.

وي افزود: كليد حل تمامي مشكلات ما در حوزه اقتصاد و توليد، اقتصاد مقاومتي است و ما نباید با اقتصاد مقاومتی شعاري برخورد كنيم.

تعليق 2 شوراي شهر در استان فارس

نعمتي گفت: معتقديم كه بايد تصميمات محلي به عهده شوراها باشد و شوراي اسلامي استان نيز طي اين مدت در زمينه اقتصاد مقاومتي اقدامات خوبي انجام داده‌اند كه مي توان از آن جمله به پيگيري برخي پروژه ها نظير جاده شمالي - جنوبي فارس از خاوران جهرم تا ارسنجان اشاره كرد كه با اجراي آن فاصله لار تا سعادت شهر 120 كيلومتر كاهش مي‌يابد و باعث كاهش مصرف انرژي هم مي شود. علاوه بر اين ما پيگير ساخت يك راه ديگر نيز هستيم كه راه جديد استان به يزد محسوب مي شود و با اجراي 17 كيلومتر راه آسفالت فاصله استان ما تا يزد 100 كيلومتر كوتاه تر مي شود.

وي از پيگيري طرح حق آبه درياچه بختگان، ريزگردهاي نمكي و ارتقای سايت حفاظت گوزن زرد ايراني توسط شوراي استان از طريق رايزني با محيط زيست كشور خبر داد و گفت: يكي از مسائلي كه ما به جد دنبال آن هستيم بحث مديريت واحد شهري است كه اجراي آن مي‌تواند بسياري از مشكلات ما در شهرها را حل كند و اميدواريم دولت هر چه سريع تر لايحه آن را ابلاغ كند.

رئيس شوراي اسلامي استان فارس ادامه داد: از ديگر مواردي كه طي اين مدت در دستور كار ما بوده بحث توانمندسازي فرهنگي شوراهاست كه در اين ارتباط دوره آموزش شوراها در10نقطه استان برگزار شد و 6 هزار عضو شورا در اين دوره ها شركت كردند ضمن اين كه در طول مدت شوراي چهارم 400 مورد بازديد از شوراهاي استان صورت گرفته است.

وي با ارايه گزارش از برخي فعاليت هاي شوراي اسلامي استان فارس اظهار داشت: پيگيري مصوبه رايگان شدن خريد بيمه خدمت سربازي، حذف دريافت حق فني توسط داروخانه ها و دعوت از سرمايه گذاران براي ايجاد نيروگاه‌هاي سيكل تركيبي در دستور كار ما قرار دارد كه هم اكنون يك سرمايه گذار براي ايجاد نيروگاه سيكل تركيبي شمال فارس با 2500 ميليارد تومان سرمايه گذاري در اين بخش اعلام آمادگي كرده كه تنها منتظر امضای وزير براي حضور اين سرمايه گذار هستيم كه با اجراي اين پروژه 2 هزار شغل به صورت مستقيم و غيرمستقيم ايجاد مي شود.

نعمتي گفت: امروز زباله‌هايي كه مي‌تواند براي ما توليد ثروت كند تبديل به يك معضل بزرگ شده است و به همين دليل يكي از مواردي كه ما به جد دنبال مي‌كنيم بحث مديريت پسماند، بازيافت و تبديل زباله ها به گازوئيل است چرا كه بازيافت هر 300 تن زباله در سال 180 نفر را داراي شغل كرده و 5 ميليارد تومان درآمدزايي دارد.

وي از امضای چندين تفاهم نامه همكاري ميان شوراي اسلامي استان با تعدادي از ارگان‌هاي دولتي از جمله ميراث فرهنگي و گردشگري خبر داد و گفت: يكي از مشكلات امروز ما در حوزه گردشگري فارس اين است كه علي رغم ظرفيت بالاي اين استان در حوزه گردشگري، درآمدهاي ما از گردشگري به نام ما و به كام مركز است به گونه اي كه تنها در يك مورد در حالي كه پاركينگ مجموعه تخت جمشيد 1ميليارد و 800 میلیون تومان درآمد داشته فقط چند صد ميليون تومان آن بازگشته، آن هم زماني كه كشاورزي ما از ميان رفته و صنعت بزرگي هم نداريم و اگر همين درآمدها را نيز از ما بگيرند ظلم است.

رئيس شوراي اسلامي استان فارس اظهار داشت: طي مدت فعاليت اين شورا از بيش از 20 هزار مصوبه شوراهاي استان 13 هزار و 860 مورد توسط شوراي استان بررسي شده است.

نعمتي در خصوص برخي تخلفات شوراها از جمله شوراي شهر صدرا گفت: در حال حاضر تنها 2 شوراي شهر صدرا و آباده معلق شده و پرونده شورا و شهرداري فسا نيز در حال رفع مشكل است اما بخش اعظم اعضای شوراهاي شهرستان و روستا بدون مزد و مواجب در حال خدمت به مردم هستند.

وي ادامه داد: در حال حاضر مشكل اصلي ما در صدراست و ما اين شهر را در زمينه تخلفات منطقه اي آلوده مي بينيم و اعتقاد داريم دستگاه قضايي بدون هرگونه اغماضي بايد با متخلفان در شوراها برخورد كند. ما از هيچ تخلفي دفاع نكرده ايم و نكته ديگر آن است كه در برخورد با تخلفات شوراها گاه شاهد هستيم كه برخوردها به صورت سليقه اي است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
1
0
بدترین یادگاری که خاتمی از خود گذاشت همین شوراهای شهر و روستا بود که حدود 90 درصد اعضای انها نه برای خدمت بلکه فقط برای رانت و سوء استفاده وارد شورا می شوند. شهرداران را باید مردم با انتخابات انتخاب نمایند و شوراها خذف گردد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: