کد خبر: ۲۰۹۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۶
ابوذر خمش آیا
کاندیدای التماسیجنوب نیوز- ابوذر خمش آیا: هر اندازه که به 29 اردیبهشت نزدیکتر می شویم شاهد گرفتن رای بعضی از نامزدهای انتخابات شورای شهر به شکل های مختلف و نامتعارف هستیم.

متاسفانه بعضی از شهروندان و حتی نامزدها به بلوغ اجتماعی و سیاسی نرسیده اند و به شیوه های ناپسند در صدد تخریب و تهمت و افترا و دروغ پردازی هستند و گاها دیده شده که از برنامه هایی صحبت می کنند که اصلا در وظیفه شورای شهر نمی گنجد. همین تبلیغات زود هنگام و خارج از موعد بعضی از نامزدها خود نمایانگر عدم رعایت قانونی است و سوال مطرح می شود که نامزدی که به این راحتی و به مثال خوردن آب قانون را نادیده می گیرد چگونه می تواند مجری و تصویب کننده طرح های اجرایی و تصویب نامه و بخشنامه می باشد و حتما برای تمامی شما پیش آمده که بدون اینکه نظر شما را بگیرند یا اجازه ای اخذ شده باشد به محق روشن نمودن تلفن همراه سر از گروه های تبلیغاتی فلان نامزد را در می آوریم.

به راستی هیات نظارت اینگونه مسایل را می بیند یا اطلاع از آن دارد؟!! به راستی جایگاه قانون کجاست؟ ضمانت اجرایی دارد؟

جامعه ای که رای گرفتن به شکل سنتی باشد (با روش های نامتعارف و تعصبات کورکورانه) به سمت مدرنیته و پیشرفته فاصله می گیرد. بدون تعارف شهر بوشهر نیز این موضوع مبرا نیست چرا که شاهد مسایلی هستیم از سوی بعضی از شهروندان و نامزدهای (گرفتن رای به هر روش) که جای بسی تاسف و ناراحتی دارد.

هرچقد بلوغ سیاسی و اجتماعی شهروندان بالاتر باشد انتخابات و کیفیت انتخاب شوندگان نیز به طبع آن افزایش می یابد.

آروزی شهروندان به بلوغ رسیده است این است که شهروندان بوشهری یز به دور از هرگونه تعصبات و با توجه به مطالعه و وظیفه اجتماعی خویش کاندیدای مورد توجه خویش را انتخاب نمایند تا شهر و جامعه ای پیشرفته و تصمیمات و طرح هایی پویاتر و مطالعاتی و مناسب با فرهنگ و محیط بوشهر داشته باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: