کد خبر: ۲۰۹۵۳۸
تعداد کل نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۶
مردم صاحب تحلیل هستند و برای تصمیمات خود معیار دارند. نمی شود به مردم بگویید که چرا حق خودتان را اعمال می کنید! هر رایی بدهند محترم است.
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در گفت و گو با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس ، تاکید کرد که ایران کشوری بزرگ و قدرتمند است و امثال ترامپ و دولت آمریکا نمی توانند به ایران صدمه ای وارد کنند.

اهم اظهارات احمدی نژاد در ادامه می آید:

* چهره ای که از آقای ترامپ دارند ترسیم می کنند این است که رفتار و اقدامات او از منطق خاصی تبعیت نمی کند. وی یک فرد خشن است، حمله می کند و زیر بار هیچ منطقی نمی رود. در واقع چهره ای است که برای ایفای یک نقش ساخته و پرداخته می شود. نقشی که سناریو نویسان و کارگردانان پشت صحنه برای او طراحی کرده اند.

* (در پاسخ به این سوال اگر شما به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوید فکر می کنید که آمریکا و اسرائیل چه واکنشی نشان خواهند داد؟): منطقی که باید بر جهان حاکم باشد این است که به حقوق و رای ملت ها و تعامل و همکاری میان کشورها احترام گذاشته شود. امروز تنها منطق سردمداران و مسئولان دولت آمریکا ، منطق تهدید است . دورانی که برخی دوست داشتند دنیا را برپایه امیال خود اداره کنند، تمام شده و این مدل از رفتار به پایان خود رسیده است. ما باید دنیا را برمبنای منطق عدالت ، احترام ، دوستی و برادری اداره کنیم و همگان کمک نمایند تا با گسترش همکاری های سیاسی و اقتصادی ، صلح و امنیت پایدار در جهان برقرار شود و ثانیا با فعال شدن همه استعدادهای اقتصادی، همگان از آن بهره مند گردند. متاسفانه معدودی از سرمایه داران اقتصادی نیز وجود دارند که فقط به فکر جیب خودشان هستند و می خواهند جهان را در بند نگه دارند. انتظار ما غیرحق نیست بلکه به حق است و دوست داریم در دنیا احترام به قوانین و حقوق ملت ها و عدالت حاکم باشد.

* (در پاسخ به این سوال آیا در هفته های اخیر با مقام معظم رهبری دیدار داشته اید؟): سئوال بعدی را بپرسید.

* (در پاسخ به این سوال که به نظر شما چرا مردم ایران باید به یکی از یاران شما یعنی آقای بقایی شانس انتخاب بدهند؟): از من نباید بپرسید بلکه سئوال شما متوجه مردم ایران است که چرا به آقای بقایی رای می دهند. تشخیص با مردم است . می توانید از مردم استعلام کنید. مردم صاحب تحلیل هستند و برای تصمیمات خود معیار دارند. نمی شود به مردم بگویید که چرا حق خودتان را اعمال می کنید! هر رایی بدهند محترم است.

* کشور بزرگ ایران دارای آرمانهای متعالی و فرصت های فراوان خدمت است و سیاست خارجی بخشی از آن محسوب می شود که مبتنی بر عدالت و احترام به همگان است و این ریشه اصلی صلح و ثبات در جهان است. همانطور که در سال 1384 که ما آمدیم ، آقای بوش ایران را تهدید و اعلام جنگ کرد و گفت که ایران محور شرارت است و می خواهد به افغانستان ، عراق و ایران حمله کند اما او در مقابل منطق دولت نهم مجبور شد تغییر رویه بدهد و ما در باره بیرون رفتن آمریکا از عراق و نه درباره باقی ماندن نیروهایش در عراق یا حمله به ایران ، مذاکره کردیم. البته او مایل بود در سایر موضوعات هم با ایران مذاکره کند که دوره اش تمام شد. آقای اوباما هم تا روز آخر نامه می داد و برای گفت و گو و همکاری اظهار علاقه می کرد. ما معتقدیم که همه چیز را می شود برپایه گفت وگوی مبتنی بر احترام حل وفصل کرد.

مرجع: نامه نیوز
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
13
21
با ندانم کاریهایت دوباره ایران را به دردسر مینداز!
پاسخ ها
اسدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
پرتاب نکردن ماهواره شریف‌ست؛ از ترس تحریم و تشر آمریکایی‌­ها

رضا روستا آزاد در خصوص پرتاب ماهواره شریف ست گفت: البته اسم این ماهواره به دلیل ترس از تحریم به «دوستی» تبدیل شد! بهمن ماه سال 95 این ماهواره به موشک بسته شد تا پرتاب بشود و روی سکو هم رفت اما بعد از اینکه ـمریکا (بعد از روی کار آمدن ترامپ) به ایران هشدار داد، ماهواره دوباره به آشیانه برگشت و سردار حاجی زاده هم با گلایه گفتند "با یک تشر آمریکایی­ها موشک ماهواره­برمان را به انبار بردند".

وی در خصوص شرایط تیم ماهواره شریف ست گفت: 150نفر در مدت سه سال آموز‌ش‌های نابی دیدند اما دلم می­‌خواست وقتی که جلوی رونمایی و پرتاب شریف ست را گرفتند شما از اشک و گریه­ این دانشجویان و اساتید گزارش تهیه می‌کردید. همان زمان من با ریاست جمهوری مکاتبه کردم که آخر حرفشان این بود که این کارها به شما ربطی ندارد و ظاهرا بحث برجام مطرح بوده است. می‌گفتند پروژه پرتاب انسان به فضا کاری بسیار جاه‌طلبانه است!
مسیح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
8
12
چهره ای که از آقای ترامپ دارند ترسیم می کنند این است که رفتار و اقدامات او از منطق خاصی تبعیت نمی کند. وی یک فرد خشن است، حمله می کند و زیر بار هیچ منطقی نمی رود. در واقع چهره ای است که برای ایفای یک نقش ساخته و پرداخته می شود. نقشی که سناریو نویسان و کارگردانان پشت صحنه برای او طراحی کرده اند.
خب اینکه تعریف خودته دکترجان.گرفتی مارو؟
بعدم اینکه نگو از سیاست خارجی چیز می فهمی که بعید می دونم.کلا بدون اجازه ی دستای پشت پرده هیچ وزیر و رییس جمهوری حق آب خوردن نداره اینجا،اونوخ تو یه جوری فیگور می گیری انگار که خیلی حالیته و کلا گل کاشتی تو این عرصه.
جون عزیزت بشین تو خونت،الکی خویشتن مهم پنداری نکن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
23
17
درودبراحمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
17
15
چه حالی میده رد صلاحیت بشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
14
12
درود بر احمدی نژاد . جومونگ ایران زمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
8
9
واقعا ممکنه مضاف بر سیل و زلزله و ریزگرد و طوفان و خشکسالی و اتشفشان و حمله ملخها بازگشت دکتر را هم مردم و کشور بتوانند تحمل کنند همه یکطرف این مورد اخری را بعید است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
7
13
همه رفتارهای ایشون نشون میده اتفاقات سالهای اخیر توسط ایشون برنامه ریزی شده بوده. سال 84 آقای رفسنجانی رو مورد هجمه قرار دادند ک حتی یکبار علی الرغم نظرات متفاوت با رهبری ب ایشان بی احترامی نکرده بودند. سال 88 بساط فتنه رو راه انداختند و تعدادی از یاران قدیمی نظام رو بی ابرو کردند و آقای خاتمی رو خراب کردند. الان هم به رهبر عزیزمون بی احترامی میکنند. از قدیم گفتند تخم مرغ دزد شتر دزد میشود. اگه سال 84 ب جای خندیدن ب ایشون جلوشون می ایستادیم الان اونقد گستاخ نبودند ک جلوی رهبر عزیزمون بایستند.
مصطفي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
2
1
مسيح خان شما بشو رئيس جمهور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
11
8
درود بر احمدی نژاد مرد آسمانی
معلم بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
5
6
شياطين جن و انس بسيار خوشحال خواهند شد اگر بخواهند احمدي نژاد را رد صلاحيت كنند . زيرا تنها دلسوز واقعي ملت احمدي نژاد است و بس و تنها كسي كه ميتواند كشور را از شر باند هاي فساد كه در اركان اين نظام نفوذ كرده اند نجات دهد احمدي نژاد است اما چه كنيم كه وسواسان خناس كه تنها هنرشان يوسوس في صدور الناس است بيكار نمي نشينند و بيش از همه بزرگان اين كشور را وسوسه ميكنند . مثلا بعضي اختلاف تظر ها را ممكن است بزرگ كنند و با ايجاد تفرقه بگويند كه احمدي نژاد در مقابل رهبري است و اين يك دروغ بزرگ است و احمدي نژاد بهترين يار رهبري است . و يا بعضي از كساني كه خودشان از همه منحرف ترند بگويند احمدي نژاد در جريان انحرافي قراردارد و ما هنوز نفهميديم اين جريان انحرافي چيست . اين اقايان جريان شناس چرا در مقابل انحرافي ترين جريان كه جريان اشرافيگري است سكوت كرده اند . ايا صلاحيت انان مورد تاييد است اما صلاحيت احمدي نژاد مورد تاييد نيست ؟ ايا جرم بزرگ احمدي نژاد خدمتگزاري او به مردم و بخصوص به اقشار ضعيف است ؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
5
2
با سلام دکتر مرد عمل و حامی محرومان و ولایت مدار وسفر های استانی ایشان احساس درک و رویت دولت حق را و گوش دادن به درد دل مردم وتا حد امکان پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات وتوجه به عنوان یار ویاور ولایت امر و البته در هر دولت محترم نقاظ قوت وضعف هست . در کل ما همه برادر و هموظن وداخل یک کشتی سوار هستیم و در این نقظه از زمان بایستی بیشتر از قبل نیاز به وحدت و اتحاد وهمدلی و احترام به قانون برای ساخت وتولید واشتغال و ابادانی و اقتصاد شکوفا که لایق هر ایرانی ست و حامی صلح جهانی وهمسایگان الگو باشد و برنامه ریزی درست و رسیدگی به معیشت مردم وجوانان کار افرینی مستدام و دانش بومی را تبدیل به فرصت و انگیزه کار ودانش گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
6
2
پشتیبان ولایت فقیه باشیم کشورمان آسیب نمی بیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
4
6
این اقای خود شیفته باید از صحنه سیاست خارج شود امورو حقوق مردم این کشور بزرگ و با هویت را به نخبگان واقعی و دلسوز بسپارید اقا جان خواهش میکنیم
نظافت
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
0
1
تنها كسيكه در هنگام سخنراني در سازمان ملل هاله اي از انوار آسماني اورا احاطه كرده بود همان يوزارسيف ايران زمين ، شعيب بن صالح ، جومونگ آسيا ، يار وياور اسفنديار مشاييون ، مردي از جنس مردم ، جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد استاندار سابق اردبيل وشهردار محترم تهران است
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: