کد خبر: ۲۰۹۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۶
آمریکا بامداد جمعه گذشته با شلیک 59 موشک کروز به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص حمله کرد.
  بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفت: حمله شیمیایی به خان شیخون صد در صد ساختگی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بشار اسد با تاکید بر این که سوریه هیچ سلاح شیمیایی ندارد، گفت: با انجام یک تحقیق بین المللی بی طرفانه و مشارکت کشورهای بی طرف موافق است.
 
رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که حمله جمعه گذشته آمریکا به پایگاه هوایی شعیرات هیچ تاثیری بر روند جنگ علیه تروریست ها نداشته و پس از این حمله، ارتش سوریه به عملیات خود علیه تروریست ها ادامه داد.
 
وی همچنین در خصوص مواضع دولت آمریکا در بحران سوریه اظهار کرد که آمریکا در خصوص دست‌یابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه جدیتی ندارد و آن ها با حمله به سوریه می خواهند تا از تروریست ها حمایت کنند.
 
کمتر از دو هفته پیش حدود ۸۰ نفر در شهر خان شیخون، تحت کنترل شورشیان، با علایم مشابه مسمومیت با سلاح شیمیایی کشته شدند. مخالفان بشار اسد و قدرت‌های غربی نیروهای ارتش سوریه را مسئول حمله می‌دانند، اما روسیه می‌گوید این اتفاق به دنبال حمله به انبار تسلیحات شیمیایی شورشیان افتاده است.
 
 آمریکا بامداد جمعه گذشته با شلیک 59 موشک کروز به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص حمله کرد.
 
این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شد.
 
برچسب ها: بشار اسد ، سوریه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: