کد خبر: ۲۰۹۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۶
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در استان بوشهر:
رد یا تایید صلاحیت داوطلبین ورود به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر صرفا بر اساس قانون است و سلیقه اعضاء هیات نظارت شهرستان‌ها و یا هیات عالی نظارت استان در آن نقشی ندارد.
به گزارش جنوب نیوز، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: نقش مراجع قانونی چهارگانه در انتخابات، پاسخ به استعلام از وضعیت نامزدهاست و این مراجع به شکل مستقیم و بر اساس قانون امکان تایید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را ندارند.

وی اضافه کرد: تایید یا رد داوطلبین ورود به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر صرفا بر اساس قانون است و سلیقه اعضاء هیات نظارت شهرستان‌ها و یا هیات عالی نظارت استان در آن نقشی ندارد.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: اخیرا در فضاهای مجازی شبکه تلفن همراه، عده‌ای محدود و البته شناخته شده با ایجاد موج‌های تخریبی بر علیه هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان‌های استان بوشهر و هیات عالی نظارت بر همین انتخابات در استان بوشهر، اقدام می‌‌کنند که دور از چشم نیست.

http://pgnews.ir/uploader/95857413961232.jpg

وی اضافه کرد: این افراد می‌خواهند این دیدگاه در جامعه رونق گیرد که دیدگاه شخصی سه نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فراتر از قانون بوده و بدون مدرک و دلیل صلاحیت افراد را رد می‌کند.

خدری عنوان کرد: در هیچ صورت تحت تاثیر جو و فضاسازی‌های موجود بر علیه هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار نمی‌گیریم و اعضاء هیات نظارت هم با کسی خصومتی ندارند که بخواهند امروز در این جایگاه انتقام‌گیری کنند.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان بوشهر یادآور شد: موظف هستیم هم حق رای دهندگان را به گونه‌ای رعایت کنیم که افرادی مشکل‌دار نتوانند وارد فضای انتخاب شدن توسط مردم قرار گیرند و هم حق داوطلبین را به آنها بدهیم که حق‌الناسی بر گردن ما قرار نگیرد هر چند در انتخابات گذشته شورای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر به دلیل بی‌توجهی ناظرین و در حالی که پرونده محکومیت قضایی حتی در شعبه‌های تجدید نظر داشتند افرادی به راحتی وارد شورا شدند.

وی در پاسخ به این سوال که عمده افراد رد صلاحیت شده اصلاح‌طلبان هستند، عنوان کرد: خدا را شاهد می‌گیرم که رد هر فردی به دلیل نگاه سیاسی‌اش نیست و اگر فردی رد صلاحیت شود صرفا به دلیل محکومیتی است که اسناد آن وجود دارد.

http://pgnews.ir/uploader/4456781396123113.jpg

خدری هر نوع تبلیغات زودهنگام کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خارج از موعد مقرر که هشت روز مانده به انتخابات تا 24 ساعت قبل از رای گری است را منتفی دانست و گفت: افرادی که در شبکه های اجتماعی با راه اندازی تبلیغات اقدام به معرفی خود و برنامه های شان می کنند مصداق کامل جرم انتخاباتی محسوب می شود که در رد صلاحیت آنها می تواند موثر باشد.

وی در خصوص نحوه ورود افراد برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد:  در حالی که برای انتخابات شورهای اسلامی شهر و روستا حتی در شهرهای زیر 30 هزار نفر داوطلبین باید شرایط خاصی از لحاظ تحصیلات داشته باشند اما برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری هیچ شرایطی برای نام نویسی در نظر گرفته نشده که به شدت نسبت به این وضعیت به دلیل تحقیرکردن نظام، معترض هستم.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان بوشهر یادآور شد: به زودی در اولین حضور در مجلس، به دنبال طرحی با سایر نمایندگان هستم تا بتوانیم بخشی از نارسایی‌های قانونی نام‌نویسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را در صحن علنی مجلس اصلاح کنیم./ فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: