کد خبر: ۲۰۸۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳:۰۹ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۶
با توسل به حضرت زهرا(س)
تمام این وقایع در همان شب توسل به آن حضرت اتفاق افتاد
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در یادمان شهدای شرق کارون گفت: اردوگاه فاطمه الزهرا (س) با توسل به این بانوی بزرگ اسلام انتخاب و نامگذاری شد.

به گزارش جنوب نیوز، سردار فتح الله جمیری در جمع زائرین استان بوشهر اظهار داشت: ما در سالهای قبل، مکانی خاصی برای اسکان زائرین استان نداشتیم و در یک شب با توسل به دخت نبی مکرم اسلام، مکان فعلی اردوگاه که در جوار ۹ شهید والامقام گمنام دوران دفاع مقدس برای اسکان زایرین هم استانی انتخاب نمودیم.

وی افزود: ما به اتفاق جمعی از دوستان صبح اول وقت شبی که به حضرت زهرا(س) توسل جستیم به این مکان نورانی آمدیم که مورد قبول همگان برای احداث یک اردوگاه برای زائرین هم استانی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این مکان متعلق به بنیاد حفظ آثار و ارزشهایی دفاع مقدس کشور و مجموعه سردار باقر زاده بود؛ می بایست حتما رضایت آنان را جلب میکردیم.

سردار جمیری تصریح کرد: در این هنگام طی دیداری که با سردار سلیمانی مسئول اردوی و دبیر قرارگاه راهیان نور کشور داشتیم، از ایشان خواهش کردیم که ضمن بازدید از مکان مورد نظر یه تماسی هم با سردار باقر زاده در این خصوص داشته باشند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار داشت: سردار سلیمانی داشتند می گفتند الان من یک هفته ای هست که دنبال سردار باقر زاده هستم اما موفق به تماس با ایشان نشده ام و در همین لحظه بود که زنگ تلفن ایشان به صدا درآمد و گفتند که سردار باقر زاده پشت خط تلفن است.

سردار جمیری بیان داشت: در این گفتگوی تلفنی که از عنایات حضرت زهرا (س) بود، سردار سلیمانی به سردار باقر زاده اظهار داشتند که بچه های بوشهر این مکان مذکور را برای برپایی اردوگاهی برای زائرین خود می خواهند و ایشان در جواب گفتند که چند وقت پیش سردار جعفری به ایشان گفته که هر کس این مکان را خواست، واگذار کنید.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: تمام این وقایع در همان شب توسل به آن حضرت اتفاق افتاد و الان این اردوگاه به نام بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نامگذاری شده و زیارتگاهی برای هموطنان با توجه به همجواری در کنار شهدای گمنام شرق کارون مبدل شده و ما سالانه شاهد حضور مشتاقان شهدا در این قطعه از کربلای ایران اسلامی هستیم.

شایان ذکر است: اردوگاه فاطمه زهرا  (س) در جوار یادمان شهدای شرق کارون در منطقه عملیاتی مارد در ۱۷ کیلومتری اتوبان آبادان به اهواز واقع شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: