کد خبر: ۲۰۸۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
بازار اين روزها مملو از ميوه و آجيل و شيريني‌هايي است كه از دور دل مي‌برد رنگ‌هاي زيبا و چشم‌نوازشان اما نزديك كه مي‌شوي، قيمت‌ها هوش از سر مي‌پراند.

به گزارش جنوب نیوز، در روزهاي پاياني سال 95، علي‌رغم وفور نعمت الهي، مردم شاهد گراني اغلب كالاهاي اساسي مورد نياز خود اعم از ميوه، شيريني، گوشت، مرغ، آجيل و ... هستند. اگرچه كالاهاي ارزان‌قيمت لابه‌لاي اين اقلام يافت مي‌شود اما به هر ميزان كه قيمت پائين بيايد از كيفيت آن هم به شدت كاسته مي‌شود!

شهروندان شيرازي با ابراز نارضايتي از گراني شديد انواع ميوه در روزهاي اخير، نسبت به افزايش قيمت مرغ و گوشت تازه نيز انتقاداتي را عنوان مي‌كنند.

اگرچه همه معتقد هستند كه حجم بسيار زيادي از كالاهاي مورد نياز در بازار وجود دارد اما قيمت‌هايي كه بر روي اتكيكت‌ها ديده مي‌شود هم بسيار بالا است!

رئيس سازمان جهاد كشاورزي در حالي كه قيمت‌ ميوه در ميوه فروشي‌ها بين 4 تا 9 هزار تومان در انواع ميوه متفاوت است، اعتقاد دارد كه طرح تنظيم بازار نوروز، تاثيرگذار بوده است.

به گزارش روابط عمومي جهادكشاورزي استان فارس، محمدمهدي قاسمي قيمت پرتقال را 3500 و قيمت سيب را 3 هزار تومان اعلام كرده است حال آنكه اتكيت‌هاي نصب شده روي اين دو كالا در محل ميوه‌فروشي‌ها بيش از 7 هزار تومان براي پرتقال و 6 هزار تومان براي سيب است.

قاسمي اما به برنامه‌ريزي‌هاي مديريت شده براي عرضه ميوه اشاره و اضافه كرده است كه هم‌اينك تنها پرتقال والنسياي جنوب با قيمت 3 هزار و 500 تومان و سيب با قيمت 3 هزار تومان در بازار توزيع مي‌شود.

رئيس جهادكشاورزي استان فارس ادامه اين روند را تا پايان تعطيلات اعلام و تاكيد دارد كه امسال ذخيره‌سازي پرتقال و سيب بسيار خوب بوده است.

قاسمي همچنين معتقد است كه استان فارس در زمينه اقلام اساسي نظير گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن و شكر هم اقداماتي انجام شده و اين اقدام در اختيار فروشگاه‌هاي بزرگ قرار گرفته است.

مدیر عامل سازمان تعاون روستایی استان فارس نیز معتقد است كه امسال تولید و تامین ميوه در فارس خوب بوده و تاكنون ميوه وارداتي براي اين استان در نظر گرفته نشده است.

احد بهجت‌حقيقي گفت: امسال فارس علاوه بر تامين نياز داخلي، توليدات خود را به استان‌هاي خوزستان، هرمزگان، بوشهر، كرمانشاه و تهران نيز صادر كرده است.

بهجت‌حقيقي اعتقاد دارد كه علي‌رغم بروز سرمازدگي مركبات سردرختي در شمال كشور، مشكلي براي پرتقال توليدي فارس بروز نكرده است.

مديرعامل تعاون روستايي فارس همچنين تاكيد دارد كه شهروندان در صورت مشاهده تخلف، اطلاع‌رساني كنند تا گشت‌هاي بازرسي رسيدگي لازم را انجام دهند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: گران ، میوه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: