کد خبر: ۲۰۸۶۹۸
تعداد کل نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
جنوب نیوز- مهندس اکبر توسلی:

دوش پنهان گفت با ما کاردانی تیز هوش
                       از شما پنهان نشاید کرد سر می فروش

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبراللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال، آوای ربنّای بندگانی است که خاضعانه و خاشعانه با هر مذهب و تفکری رو به درگاه او نهاده اند تا برایشان سالی توأم با سلامتی، موفقیت و عاقبت به خیری رقم بزند، باشد که مورد سمع و پذیرش حق تعالی قرار بگیرد.

«در اینکه راز نو شدن را باید دانست وگرنه بهار یک فصل تکراری است» شکی نیست، اما این نو شدن و پرهیز از تکرار مکررات را چه کسی دامن می زند؟ چه کسی سرنوشت  یک جامعه آزاداندیش را تعیین می کند جز خود مردم؟ مردمی که در روز انتخابات پای صندوقهای رای رفته و نامزد اصلح و  خود را بر کرسی تصمیم گیری می نشانند و او با رای مردم پس از آن، به عنوان نماینده و خدمتگزار آنها ایفای نقش می کند. حال اگر رایی که در صندوق انداخته می شود بدون آگاهی و علم و براساس روابط خویشاوندی و مناسبات بده بستاني  باشد، نتیجه این رای روشن تر از آن است که نیازی به شفاف سازی و موشکافی بیشتر داشته باشد.

تا انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری چیزی نمانده، فرصت آن است که بزرگان اقوام ،فرهيختگان و ديگر رسانه هاي شايسته سالاري و نه فاميل سالاري در راستای آگاه سازی مردم گام نهاده و این بُعد و ظرفیت خود را با تمام وجود در خصوص انتخابات و ملاکها و معیارهای یک کاندیدای اصلح و شایسته در نظر بگیرند تا رای مردم آگاهانه و براساس شایسته سالاری نه قوم گرایی در صندوق های رای ریخته شود. تقریبا همه اختلافات و جنجال ها و ناكارآمدی شوراهاي شهر در پيش از اين بابت عدم توجه به شايسته سالاري و انتخاب افراد متخصص و دلسوز بوده است که نتیجه ای جز پسرفت و عقب ماندگی شهرها نداشته است. فراموش نکنیم که عقب ماندگی شهر به دنبال خود پسرفت و افول فرهنگ و تمدن و شهرنشینی را رقم می زند و در نگاهی کلان موجب می شود تا در قرن حاضر که عصر اطلاعات و فناوری است، در نقطه ای از خاک ایران که همه آن را با عنوان «قطب انرژی» و سرزمين فرهنگ و هنر می شناسند، «شهرنشینی و شهروند محوري» مفهوم غریبی باشد. از همین رو، علاوه بر آگاهی بخشی در خصوص اهمیت انتخاب نامزد اصلح، اطلاع رسانی درباره تاثیر و نقش حضور و مشارکت مردم در صحنه انتخابات از الزامات غیرقابل انکار است که اهمیتی مضاعف دارد. از آنجا که مردم با رای خود سرنوشتشان را تعیین می کنند، ایجاد حس مسئولیت پذیری در آنها و بی تفاوت نبودن از انگاره های اصلی و عمده ای است که باید به آن توجه بيشتر داشت. ما بوشهری ها که وارث تاريخ و تمدن برجسته و فرهنگ والايي هستيم لازم است که این بار نيز استوار و هوشمندانه با تقویت روحیه مطالبه گری خود پای صندوقهای رای حاضر شويم تا پس از آن بتوانند مطالبات و دغدغه های به حق خود را از طریق نماینده منتخبشان پيگيري كنند.

بنده حقير  نیز به سهم خود بر حضور تمام هموطنان و همشهري های عزیز در صحنه انتخابات و حضور و مشاركت حداكثري تاكيد دارم و اميدوارم با اين حضور رخدادي مثبت و در جهت توسعه و رفاه رقم بخورد.

اینک با فرا رسیدن سال نو اقتضا می کند که با تکیه بر اتحاد و همدلی ملت و دولت، همچنان اميدوار، پويا، با نشاط و توسعه گرا به پیش رویم.

همانطور که بر زمستان صبر باید طالب نوروز را، برای رسیدن به ایده آل ها و  نزدیک شدن به ایده آلها نیز باید صبر کرد كه درست اندیشیدن ضروري است، طبق اصول و ضوابط فعاليت نمود، به نیروی جوان،  و زبده اعتماد کرد، از تجربیات پیشكسوتان بهره گرفت، بر اصل مشورت تکیه کرد که «ما یستغنی رجلٌ عن مشورهٍ» هیچ مردی بی نیاز از مشورت نیست. در این صورت است که میتوان از توسعه عمران و مبلمان شهری و تغییر و تحولات گفت و به آینده امیدوار بود.

حادثه پلاسکو، آتش سوزیها، حوادث جاده ای، مرگ و میرهای ناشی از قصورات و کمبودات درمانی همه و همه موید این مطلب است که کار را باید به کاردان ومتخصص سپرد نه به هر نااهلی که برای رسیدن به مسند قدرت از جان مردم به راحتی می گذرد و کوچکترین قدمی برای بهبود وضعیت برنمی دارد و شرایط بد اقتصادی و بهانه کلیشه ای و همیشگی «بودجه نداریم» را ابزاری برای گریز از کم کاری و قصوراتش عنوان می کند.

در آستانه سال نو برای تمامی شهروندان فهيم و خوب استان آرزوی سلامتی، بهروزی و پيروزی دارم.

بهاران خجسته باد

كارشناس مديريت شهری/ مهندس برگزيده استان بوشهر در سال ١٣٩٥
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
dehghani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0
0
ان شالله با حضور افراد کاردان و لایقی چون مهندس توسلی که سابقه اجرایی و مدیریتی بسیار درخشانی دارند شاهد پیشرفت و اصلاح امور باشیم.
حاجب فرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0
0
درود بر مهندس توانمند توسلي
Adel
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0
0
با سلام و درود بر مهندس توسلي عزيز مرد روزهاي سخت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: