کد خبر: ۲۰۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۱ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
فرمانده دریابانی هرمزگان در نشست خبری:
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان افزود: 2 جاسوس که در پوشش تفریحی در جزیره ابوموسی فعالیت می کردند، در نیمه دوم سالجاری دستگیر شدند.
فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: 2 جاسوس که در پوشش تفریحی در جزیره ابوموسی فعالیت می کردند، در نیمه دوم سالجاری دستگیر شدند.

به گزارش جنوب نیوز، سرهنگ علی میرشمسی درنشست مطبوعاتی اظهار داشت: هر 2 نفر ایرانی و دارای تجهیزات جاسوسی بوده که به دام ماموران دریابانی افتاده و تحویل دستگاه های مربوطه شده است.

وی ادامه داد: 87 باند قاچاق کالا و جرائم اقتصادی در سالجاری شناسایی ، یکهزار و 124 نفر دستگیر، یکهزار و 115 فروند شناور و 235 دستگاه خودرو نیز در این ارتباط توقیف شد.

دستگیری 2 جاسوس در جزیره ابوموسی/ طرح کاهش سهمیه ته لنجی بوشهر و اختصاص آن به هرمزگان

سرهنگ میر شمسی ارزش کالاهای قاچاق مشکوفه در سال جاری را 232 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: به علت دقت و تمرکز بیشتر نیروی انتظامی بر روی قاچاق کالا، قاچاقچیان کالا به سمت قاچاق مشروبات الکلی روی آورده اند.

وی اظهار داشت: خطر قاچاق مشروبات الکلی کمتر بوده و سود حاصل از آن نزدیک به قاچاق مواد مخدر است که همین امر دلیل این تغییر رویکرد محسوب می شود.

فرمانده مرزبانی هرمزگان اظهار داشت: 50 نفر به دلیل قاچاق مشروبات الکلی در سال جاری دستگیر شده اند و میزان کشفیات مشروبات الکلی 24 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی بیان کرد: شناورهای حامل مشروبات الکلی در آب های بین المللی بار خود برای ورود به ایران را تحویل قایق ها قاچاقچیان می دهند.

سرهنگ میر شمسی افزود: با اعمال مدیریت خوب در استان و برنامه ریزی و اجرای صحیح می توان از زمینه های فراوان و بسیار بکر شغلی موجود هرمزگان برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان بیان کرد: مشکل ته لنجی در استان بوشهر حل شده ولی هرمزگان هنوز با این مشکل رو به رو است، نیمی از بار لنج در استان بوشهر می تواند به عنوان ته لنجی محسوب شود ولی میزان ته لنجی در هرمزگان مشخص نیست.

سرهنگ میرشمسی خاطر نشان کرد: برنامه ای در کشور برای کاستن از سهم استان بوشهر و اختصاص آن به هرمزگان وجود دارد واین احتمال که بوشهری ها با فشارهایی وارد می کنند مانع اجرای این برنامه شوند وجود دارد.

به گفته وی ، مشکل کوله بری در مرزهای دریایی حل نشده و مشخص نیست به چه چیزی کوله بری گفته می شود.

وی اشاره کرد: برخی براین عقیده اند که دریابانی با اقدام های خود معیشت مردم را در معرض خطر قرار می دهد در صورتی که این نهاد تنها به وظایف خود بر مبنای قانون عمل می کند و معیشت مردم دارای مسئول و متولی خاص خود است.

وی به برخورد با پدیده قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: هشت هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال جاری کشف شد که نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
سرهنگ میرشمسی برخورد با پدیده قاچاق سوخت را اقدام مهم دیگر حوزه ماموریتی دریابانی عنوان کرد و ابراز داشت: 2 میلیون و 500 هزار لیتر سوخت قاچاق در سال جاری کشف شد که 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا؛ به گفته وی، در درگیری ها با قاچاقچیان 46 هزار و 900 لیتر سوخت در دریا معدوم و 21 کیلومتر شبکه لوله کشی انتقال سوخت به دریا جمع آوری شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: