کد خبر: ۲۰۷۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
در این برنامه که به همت انجمن اندیشه و قلم و جامعه وکلای مدافع حقوق شهروندی برگزار خواهد شد دکتر علی اکبر گرجی،کامبیز نوروزی و نیز برخی دیگر از فعالان عرصه حقوق شهروندی سخنرانی خواهند کرد.
نشست «منشور حقوق شهروندی؛ تبلیغات انتخاباتی یا راهبرد عملیاتی؟!» پس فردا - دوشنبه 9 اسفند- از ساعت پنج تا هفت بعد از ظهر در محل کانون وکلای دادگستری واقع در میدان آرژانتین برگزار می شود.

به گزارش جنوب نیوز در این برنامه که به همت انجمن اندیشه و قلم و جامعه وکلای مدافع حقوق شهروندی برگزار خواهد شد دکتر علی اکبر گرجی، استاد حقوق دانشگاه  شهید بهشتی و کامبیز نوروزی حقوق دان و صاحب نظر حقوق مطبوعات و نیز برخی دیگر از فعالان عرصه حقوق شهروندی سخنرانی خواهند کرد.

همچنین قرار است گزارش هایی از وضعیت حقوق کودکان سیستان و بلوچستان، معاضدت حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو و حقوق آب و محیط زیست در دهه آتی نیز در حاشیه این نشست ارائه شود.

در پیش درآمد گروه حقوق انجمن اندیشه و قلم در این زمینه آمده است:

با رونمایی از منشور حقوق شهروندی دولت تدبیر و امید تحلیل های فراوانی در خصوص چرایی، چیستی و چگونگی تدوین و اجرای این منشور مطرح و نسبت به ضمانت اجرای ان در محافل حقوقی مباحثی عنوان شد. فعالان مدنی ضمن استقبال از ایده دولت شهروندمدار، اراده سیاسی برای تحقق پذیری حقوق شهروندان را لازمه شعاری تلقی نکردن منشور دانستند.

انجمن اندیشه و قلم و جامعه وکلای مدافع حقوق شهروندی به منظور بررسی ماهیت و کیفیت و کارکرد عملی این منشور نشستی برگزار می کند تا اندیشه جامعه حقوقی در خصوص منشور، هر چه بیشتر تبیین و نگاه آموزشی به این سند مورد توجه افزونتر قرار گیرد.

در این راستا نشست "منشور حقوق شهروندی؛ تبلیغات انتخاباتی یا راهبرد عملیاتی؟!"دوشنبه 9 اسفند ساعت 17 تا19 در محل کانون وکلای دادگستری واقع در میدان آرژانتین برگزار می گردد.

در این برنامه که توسط انجمن اندیشه و قلم و جامعه وکلای مدافع حقوق شهروندی برگزار خواهد شد دکتر علی اکبر گرجی و کامبیز نوروزی و شماری از فعالان عرصه حقوق شهروندی سخنرانی خوهند داشت و تلاش می شود درباره پرسشهای زیر بحث و گفت وگو شود:

1. آیا با وجود قانون اساسی و نرم های هنجاری دیگر نیازی به متورم سازی نظام حقوقی کشور با تدوین یک سند جدید بود؟

2. رویکرد دولت به این سند تبلیغاتی است یا ترویجی آموزشی یا عملیاتی؟

3. پیش نیازهای تحقق حقوق شهروندان و تکریم ملت با ملاحظه قانون اساسی و نظام حقوقی و منشور شهروندی آماده سازی شده است؟

4. اراده سیاسی و عزم عمومی برای نهادینه سازی و تحقق پذیری منشور حقوق شهروندی وجود دارد؟

5. چه خلأها و کاستی هایی به وجود آمده که دولت متقاعد به ایجاد یک گفتمان جدید و تولید یک سند تازه برای حقوق شهروندی گردیده است؟

6. اثر تغییر دولت از رویکرد پلیسی به شهروندمداری چیست؟ تمایز دولت انتظامی با دولت تامین گر خیر و رفاه عمومی چیست و منشور چه کمکی به تحقق حق بر اداره خوب می کند؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: