کد خبر: ۲۰۷۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۵
کادر درمان یک بیمارستان خطای خود را با چاشنی اهانت به خورد خانواده بیمار دادند؛ اما وزیر بهداشت همراه با پیگیری خبرتگار ما، خود وارد میدان شد و از عزل مقامات مسئول در این رابطه خبر داد.
به گزارش  جنوب نیوز به نقل از ایکنا، نوزادی به‌خاطر مشکلات تنفسی در بخش  NICU  بیمارستان‌ امام خمینی بستری می‌شود اما سهل‌انگاری یک پرستاران در تزریق سرم به پای راست نوزاد وی را دچار مشکل جدی و سوختگی کرد؛ در واقع محتویات سِرم به جای رگ به بافت های دیگر نفوذ و پای نوزاد را دچار سوختگی کرده بود.
 
ماجرا به اینجا ختم نشد بیمارستان امام‌خمینی تهران در ابتدا به خانواده این نوزاد می‌گوید که مشکل سطحی است و خیلی زود این نوزاد خوب می‌شود اما ادامه ماجرا حکایت دردناک تری است؛ پدر و مادر در جریان درمان و پیگیری وضعیت مداوای نوزاد خود متحمل توهین هایی نیز از سوی مسئولان بیمارستان شدند.
 
و پس از ادامه پیگیری های خبرنگار ما و مطلع کردن وزیر محترم بهداشت، این مقام مسئول خود دست به کار شد و در تماس با خبرنگار ما ضمن تایید قصور در درمان عنوان کرد: خطای رخ داده واضح است و در این موارد نباید روی زخمی نمک ریخت.
 
مقام عالی وزارت بهداشت با تشکر از پیگیری این موضوع از اهانت مسئولان بیمارستان عذرخواهی کرد و ادامه داد: به وضعیت این بیمارستان رسیدگی جدی خواهد شد و مقصران عزل می شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: