کد خبر: ۲۰۷۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۵ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
امام جمعه برازجان گفت: با تشکیل بنیاد ازدواج آسان و آسیب شناسی بی میلی جوانان با انجام این سنت الهی ضمن کاهش مشکلات جهت ترغیب جوانان به ازدواج آسان و سنجیده تلاش شود.

به گزارش جنوب نیوز، حجت الاسلام حسن مصلح در نشست شورای فرهنگ عمومی دشتستان افزود: باتوجه به تاکید دین مبین اسلام و وجود آیات و روایات متعدد در خصوص امر ازدواج اما متاسفانه هر ساله بر مشکلات و معضلات خانواده ها در این خصوص افزوده می شود.

http://img8.irna.ir/1395/13951125/82429107/82429107-71411962.jpg

وی اضافه کرد: آمار تکان دهنده طلاق، افزایش سن ازدواج و رغبت جوانان به تجرد نشان دهنده وجود انحراف این سنت الهی از اصول و آئین دین مبین اسلام و ازدواج های سخت و بی اساس است.

رییس شورای فرهنگ عمومی دشتستان ادامه داد: در راستای تحقق این مقوله مهم همه دستگاه ها، نهادها، سازمان های مردم نهاد و خیرین باید جهادگونه عمل کنند.

وی اضافه کرد: استفاده از انجمن های مردمی، خیرین، مبلغان مذهبی و مشاوران مجرب برای آموزش مباحث همسرگزینی، تصحیح باورها و جلوگیری از آداب و رسوم دست و پاگیر و تجملاتی، آموزش های قبل از ازدواج و تشکیل خانواده و برگزاری مراسم گروهی ازدواج می تواند بسیار موثر باشد.

وی گفت:حضرت فاطمه(س) مایه افتخار و شرف شیعه و منشا همه خوبیها و ارزشهاست و این بانوی بزرگوار در هر زمینه ای بایدالگو باشد.

وی یادآور شد: برای تبیین بهتر شخصیت حضرت زهرا(س) و انس و الفت دختران با آن حضرت مسابقه خطبه فدکیه با برنامه ریزی آموزش و پرورش انجام شود.

فرماندار دشتستان نیز ضمن تقدیر از شرکت مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن گفت: حضور پرشکوه در این راهپیمایی عزت و بزرگی ملت ایران را به رخ جهانیان کشید.

ارسلان زارع افزود:برای نهادینه نمودن ازدواج آسان و کاهش آسیب های ناشی از ازدواج های سنگین و ناپایدار، سست و بی پایه و متعاقب آن افزایش نگران کننده طلاق، دستگاه های متولی و مرتبط می توانند بصورت مشترک همایش هایی پرمحتوا برای جوانان و خانواده های آنان برگزار کنند.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات جامعه امروز که شاید منشا بسیاری از مشکلات اجتماعی و خانوادگی است مساله بیکاری و تامین زندگی پس از ازدواج است که باید همه خیرین و انجمن های مردم نهاد در زمینه فرهنگ کارآفرینی به دولت کمک کنند.

فرماندار دشتستان اضافه کرد: ائمه جمعه نیز می توانند برای کمک به این مقوله مهم چند هفته متوالی بطور سریالی خطبه های خود را به این امر و ارشاد جوانان اختصاص دهند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: