کد خبر: ۲۰۷۴۶۵
تعداد کل نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳:۴۶ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
افکار عمومی منتظر پاسخ هستند؟
بعد از سفر وزیر راه به استان بوشهر ناگهان تغییری در اجرای نقشه اتفاق افتاد. تغییری که علاوه بر اعتراض های مردمی داد امام جمعه سعدآباد را هم درآورد و ارمغان سفر آخوندی به بوشهر را بی تدبیری و نا امیدی دانست.
بزرگراه ۲۰۵ کیلومتری اهرم به دیلم یکی از پروژه های بزرگ راه سازی در استان بوشهر بود که تکمیل آن می توانست تحولی بزرگ را در شبکه راههای جاده ای استان به وجود آورد. بزرگراهی که ساخت آن از سال 83 آغاز شد و تا 7 سال بعد تنها 40 کیلومتر آن کار شد. سال 90 اما کار را به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپردند و اکنون به جز چند کیلومتر کنار گذر آبپخش بقیه مسیر تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش جنوب نیوز، طول این کنارگذر فقط ۱۱٫۵ کیلومتر است اما بنا به دلایل مختلف چهار کیلومتر از آن کار نشده و ۲٫۵ سال است که این طرح به حال خود رها شده است.

حالا همین چند کیلومتر کنار گذر به دلیل عدم مدیریت صحیح به بحرانی در این منطقه تبدیل شده که اگر درست مدیریت نشود تبعات سیاسی و اجتماعی زیادی را با خود همراه خواهد داشت.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +تصاویر

ماجرا اما بر می گردد به اختلاف نظر مردم شهرهای سعدآباد، آبپخش و شبانکاره بر سر محل عبور این کنار گذر.

در حالیکه طبق نقشه و طرح اولیه قرار بود با اجرای این کنار گذر از کمربندی آبپخش دیگر نیازی به عبور خودروها به درون شهر نبوده و از خطرات عمده ای که می تواند این تردد درون شهری ایجاد کند جلوگیری کند اما بعد از سفر وزیر راه به استان بوشهر ناگهان تغییری در اجرای نقشه اتفاق افتاد. تغییری که علاوه بر اعتراض های مردمی داد امام جمعه سعدآباد را هم درآورد و ارمغان سفر آخوندی به استان بوشهر را بی تدبیری و نا امیدی دانست.

حجت الاسلام کشاورز بارگاهی می گوید: پس از سفر وزیر محترم راه و مسکن و شهر سازی جناب آقای آخوندی به استان بوشهر، پروژه اتوبان برازجان به گناوه، حد فاصل پل کلل تا روستای میان دشت و تقاطع غیر هم سطح سعدآباد به آبپخش تعطیل شد.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +تصاویر

وی افزود: علت تعطیلی پروژه را نبود اعتبار کافی برای اجرای پروژه ذکر کرده اند! سوال این است، چگونه تا قبل از این سفر مبارک اعتبار کافی بود و کارگاه تجهیز و هزاران متر مکعب خاک از تقاطع هم سطح خاک برداری شد و زیرگذر برای ادامه و انجام پروژه محیا گردید به نحوی که همه امیدوار شدند و ما انتظار داشتیم تا عید نوروز و آغاز سال جدید این پروژه به بهره برداری برسد، اما اکنون اعلام می شود به علت کمبود اعتبار پروژه تعطیل است؟!

گزارش جنوب نیوز می افزاید: مردم سعدآباد انتظار دارند با ایجاد این کمربندی و نزدیک شدن هر چه بیشتر شهرشان به بزرگراه از انزوا خارج شده و در مسیر توسعه و آبادانی که ارمغان مجاورت در کنار راههای اصلی است قرار بگیرند.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +تصاویر
 
آبپخشی ها اما عبور بزرگراه از کمربندی شهرشان را نمی توانند بپذیرند. آنها می گویند با عبور این بزرگراه از کمربندی آبپخش این شهر از رونق خواهد افتاد و مغازه های کنار مسیر که تعدادشان کم هم نیست به طور کلی ورشکست خواهند شد و آبپخش در انزوا قرار می گیرد. آنها تمام تلاششان را می کنند تا به هر قیمتی شده این اتوبان از وسط شهرشان بگذرد.

از طرف دیگر مردم شبانکاره می گویند جان عزیزان زیادی را در این مسیر پرخطر از دست داده اند. آنها حالا لیست بلند بالایی از فوت شدگان منجر به تصادفی را تهیه کرده اند که می گویند در همین حد فاصل شهر آبپخش که جاده مرگ می نامندش جانشان را از دست داده اند.

حالا مخالفین عبور بزرگراه از وسط شهر آبپخش کمپینی راه انداخته اند و می خواهند صدای مخالفت و اعتراضشان را به شکل قانونی و با ارائه مستندات و دلایل منطقی به گوش مسئولین برسانند.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +تصاویر

امروزه دیگر صحبت کردن از مزایای بزرگراهها و جاده های استاندارد جهت پیشرفت و توسعه همه جانبه جوامع پیرامونی حرفی تکراری است. بزرگراه اهرم - دیلم که به گفته مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر  ۲۱۸ میلیارد تومان برای تکمیلش سرمایه گذاری صورت گرفته است یکی از راههای محوری و پروژه ای ملی است که سبب اتصال استانهای هرمزگان به بوشهر و خوزستان می شود و می تواند تحولاتی اساسی را برای مردم این استانها به همراه داشته باشد.

این بزرگراه بر اساس مطالعات فنی و مهندسی و برآوردهای دقیق مالی طراحی شده و هر تغییری در آن غیرقانونی بوده و اثرات نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش جنوب نیوز، توقف این پروژه ملی بنا به هر دلیلی توجیه ناپذیر است. هر چند مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر مشکل مالی را علت تکمیل نشدن این کنارگذر عنوان کرده و می گوید: این چهارکیلومتر در دل نخلستان‌ها قرار دارد و برای این که بتوان آنجا جاده کشید باید هزینه لازم را به نخل داران پرداخت کرد. هزینه‌ای که تا حالا نتوانسته‌اند آن را پرداخت کنند یا تخفیف بگیرند و کمترش کنند. اما بعد از سفر آخوندی به استان ناگهان در نقشه این مسیر تغییر ایجاد شده و حالا قرار است این بزرگراه از وسط شهر آبپخش عبور کند. مسئله ای که اعتراض شدید شهروندان سعدآبادی و شبانکاره ای را با خود به همراه داشته و چالش های شدیدی را به وجود آورده است.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +تصاویر

سوال اینجاست که عوارض و پیامدهای سیاسی و اجتماعی این کار بر عهده کیست و چه کسی یا کسانی پاسخگوی مشکلات و معضلاتی که در آینده تغییر و اجرای این طرح با خود به همراه خواهد داشت هستند؟

افکار عمومی منتظر پاسخی دقیق و منطقی از سوی مسئولین ارشد استان بوشهر هستند. پیش لرزه های عدم مدیریت این طرح حالا هر روز شدیدتر از روز قبل به گوش می رسد. علاج واقعه را قبل از وقوع باید گرفت.

چرا کمربندی آبپخش تکمیل نمی شود؟/ مراقب پیش لرزه ها باشیم +عکس
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
هم استانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
1
0
نباید انتظار بیشتری از مسئولین دولت تدبیر و امید داشت که با بی تدبیری امید مردم را نا امید کردن
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
0
0
نمی دانم چرا سعد آباد وشبانکاره از 4 باندی شدن بلوار آبپخش ناراحتند مگر وقتی کمربندی در شبانکاره راحذف کردند مردم آبپخش اعتراض کردند
امید انکه فرهنگمان آنجا برسد که چیزی که برای خود نمی پسندیم برای دیگران هم نپسندیم
جدای این بحث هیچ کس به عدم کارشناسی صحیح به این طرح اشاره نمی کند خدا کند که هیچگاه این طرح در بستر رودخانه اجرا نشود چون در موقع سیل فاجعه پیش می اید
ایران جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
فکر کنم نیازی به جر وبحث وقیل و قال در این مورد نباشه.یه سری به امار کشته ها در مسیر ابپخش بزنید تا به وجوب ایجاد کمربندی در مسیر ابپخش پی ببرید.پروژه ای ملی رو تعطیل میکنن فقط به خاطر یه عده کاسبان مال.چند نفر دیگه باید کشته بشن تا مسولین بی هوش به هوش بیان.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
باعرض سلام خدمت استاندارجوان ومدیر کل محترم
جناب سالاری عزیزکمربندی ابپخش داشت مسیر اماده شدنش راطی میکرد متاسفانه ومتاسفانه نمیدانم باکدام تدبیرطرح متوقف شدن طرح باعث بدبین شدن دوبخش سعداباد وشبانکاره نسبت به دولت تدبیر وامیدشدید خواهش میکنم تاجوبیشترازاین علیه دولت تدبیروامید تواذهان مردم دوبخش نشده دراسرع وقت شروع مجدد انجام گیردمتشکرم
حجت مظهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
فوری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: