کد خبر: ۲۰۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۱۹ دی ۱۳۹۵
براساس اعلام معاون وزارت نفت؛
با وجود وعده های متعدد مسئولان در خصوص آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی های دشتستان و گناوه، اما معاون وزارت نفت می گوید که فعلا این پروژه ها قابل اجرا نمی باشند.
با وجود وعده های متعدد مسئولان در خصوص آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی های دشتستان و گناوه، اما معاون وزارت نفت در صنایع پتروشیمی می گوید که فعلا این پروژه ها قابل اجرا نمی باشند.

به گزارش جنوب نیوز، مرضیه شاهدایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به احداث نشدن واحد تامین کننده خوراک پتروشیمی های گناوه و دشتستان در جزیره خارگ، اجرای این طرحها در گرو ساخت این واحد یا تغییر مصوبه اجرای آنها در هیات وزیران است.

به گزارش جنوب نیوز، معاون وزارت نفت در صنایع پتروشیمی افزود: پتروشیمی گناوه طرحی اولفینی است که باید خوراک آن از واحد تامین کننده آن در جزیره خارگ ساخته شود.

وی اضافه کرد: چون واحد یاد شده تاکنون در جزیره خارگ اجرا نشده امکان تامین خوراک این طرح پتروشیمی فراهم نیست.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در واحد پتروشیمی گناوه باید طرح اولفین و در پتروشیمی دشتستان نیز واحدهای پایین دستی آن اجرا شود.

شاهدایی یادآور شد: هم اکنون تامین خوراکی که باید از طریق جزیره خارگ به گناوه انتقال پیدا کند به دلیل اجرایی نشدن طرح آن در جزیره خارگ میسر نیست و به همین دلیل شرایط اجرای پتروشیمی های گناوه و دشتستان وجود ندارد.

وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده یا باید با اجرای واحد خارگ تامین خوراک طرح پتروشیمی گناوه انجام شود و یا در هیات وزیران بتوانیم مصوبه این طرح را تغییر دهیم.
برچسب ها: پتروشیمی ، دشتستان ، گناوه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: