کد خبر: ۲۰۵۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴:۱۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۵
در فاصله کمتر از 5 ماه مانده تا ماراتن انتخابات 96؛

به گزارش جنوب نیوز، این روزها با نزدیک شدن به ماه های پایانی عمر دولت یازدهم و پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، احزاب و تشکل های سیاسی به هر وسیله ای می کوشند تا موفقیت همه پرسی آینده را ازآن خود کنند. یکی از این ترفند ها حذف یا تبعید نیروهای ارزشی از پست های مدیریتی در نهادها، اداره ها و یا سازمان ها و گماردن اشخاصی به جای آنان در مناصب مختلف مدیریتی است تا دستشان را نسبت به برخی مسائل کوتاه کنند.

با توجه به تذکرات مقام معظم رهبری به مسئولان درباره حذف نیروهای ارزشی از مراکز علمی و هشدار نسبت به موضوع نفوذ در مراکز تصمیم گیر و تصمیم‌ساز ولی همچنان برخی مسئولان نگاه های سیاسی را بر توان علمی و اعتقادات ارزشی ارجح می دادند و در تصمیمات خود، آن را دخیل می کنند که شاید بتوان این نوع نگاه را مصداقی از پروژه «نفوذ» در مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر قلمداد کرد.

در استان بوشهر نیز همواره پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شخم زنی نیروهای ارزشی از مزرعه دولت به تدریج مشاهده شد و تاکنون که بیش از سه سال و نیم از عمر دولت یازدهم می گذرد و نیز نزدیک شدن به دو انتخابات مهم، این روند همچنان ادامه دارد.

از آموزش و پرورش بوشهر هم خبر می رسد چندیست این پروژه استارت خورده است و برخی مدیران بر اثر فشارهای سیاسی و همسو نبودن با دیدگاه سیاسی دولت و مدیران بالادستی خود یا عذرشان خواسته شده و یا اینکه به پستی پایین تری تنزل داده شده اند که دستشان از برخی ارتباطات و فعالیت ها کوتاه باشد. پروژه حذف نیروهای ارزشی در آموزش و پرورش بوشهر در حالی صورت می گیرد که برخی از این افراد سابقه ای بیش از 20 سال خدمت در این اداره را دارند و در مدت حضورشان عملکرد موفقی در کارنامه خود داشته اند.

جلوگیری از رشد نیروهای انقلابی و ارزشی در دستگاه‌ها و نهادهای نظام اسلامی و کنار زدن آنها می تواند ناشی از مساله «نفوذ» باشد هر چند مسئولانی که دیدگاه های سیاسی را در انجام کار خود ارجحیت می دهند نسبت به این مساله غافل و یا بی توجه هستند یا توان درک هشدار مقام معظم رهبری را نداشتند یا ندارند.

مرجع: گام نیوز

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: