کد خبر: ۲۰۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴ - ۰۷ دی ۱۳۹۵
ظریف در این جلسه تاکید کرد که من اشتباه کرده ام به این بابا یعنی آقای کری اعتماد کردم و به وعده او اعتماد کردم که این آقای ظریف را بزرگ می کند
جنوب نیوز- کریمی قدوسی ادعاهای جدیدی را در مورد تلاش برای ارتباط ظریف با ترامپ، سقلمه فریدون به ظریف در جریان مذاکرات، تلاش‌های عراقچی برای سفارت فرانسه، تصویب برجام در پاویون فرودگاه و تماس روحانی با لاریجانی و بی اساس بودن بیانیه رسمی کمیسیون امنیت ملی در مورد فایل صوتی منتسب به وزیر خارجه مطرح کرد.

جواد کریمی قدوسی امروز مجددا در جمع خبرنگاران پارلمانی حاضر شد و ضمن انتقاد از بیانیه رسمی کمیسیون امنیت که از سوی سخنگوی کمیسیون و نائب رئیس کمیسیون تایید شده علیه برخی از مسئولین کشور ادعاهای جدیدی را مطرح کرد.

وی در این مورد اظهار داشت: کمیسیون امنیت هیچ گونه جلسه ای برای بیانیه اخیر نداشته است. در حالی که روال کمیسیون این است که در مورد این گونه بیانیه ها جلسات متعددی تشکیل می شود و در مورد آن رای گیری می شود. اما  این بیانیه را تعدادی که براساس یک ضرورت پیش آقای ظریف رفتند، تنظیم کردند و امضاء نمودند.

وی افزود: باید تنظیم کنندگان این بیانیه توضیح دهند، بی اخلاق یعنی چه؟ من فایل صوتی را کامل گوش دادم و برای این که نگویم گزینشی عمل شده، همه مواد و بخشی که در مورد برجام در آن صحبت شده، پیاده کردیم و تعدادی از نمایندگان را دعوت کردیم تا این نوار را گوش دهند. البته آقای بروجردی اجازه نداد خبرنگاران در کمیسیون  حضور پیدا کنند و ما درخواست داده ایم نوار در جلسه علنی نیز پخش شود.

نماینده مردم مشهد با بیان این ادعا که «جان کلام آقای ظریف، اعتراف به اشتباه در اعتماد به آقای کری بود»، گفت: ظریف در این جلسه تاکید کرد که من اشتباه کرده ام به این بابا یعنی آقای کری اعتماد کردم و به وعده او اعتماد کردم که این آقای ظریف را بزرگ می کند. او اعتماد کرد و حواشی که می‌گوید این صحبت های محرمانه بوده برای گم شدن اصل موضوع بوده است.

نماینده مردم مشهد در خصوص صحبت های سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد این که کریمی قدوسی تاکتیک های مذاکرات را به آمریکا گرا داد، با بیان این‌که «تاکتیک مذاکرات از روز اول توسط آقای ظریف آشکار و مطرح شد و ما بنامون بر این بوده نقشی به کنگره و سنای آمریکا ندهیم» مدعی شد: اشتباه آقای ظریف این بود که به قول جان کری اعتماد کرد که گفته بود انتخابات آینده را خانم کلینتون می برد و تمام تخم مرغ ها را در سبد رای آوردن خانم کلینتون گذاشتند. اما با انتخاب ترامپ دست‌شان برای ارتباط با ترامپ قطع شد و آقای ظریف حالا در تلاش است، تا به نوعی با تیم ترامپ و وزیر امور خارجه جدید آمریکا ارتباط بگیرد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: ظریف ، کریمی قدوسی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: