کد خبر: ۲۰۴۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۵
اگر برجام نقض شود، در مسائل هسته ای به وضعیت قبلی خودمان برمی گردیم البته فکر می کنم اوباما عاقل تر از این حرفا باشد که بخواهد زیر بار کنگره و سنا برود.
دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: قرار نیست از نقض صریح برجام به راحتی عبور کنیم و قطعا واکنش ایران معمولی نخواهد بود.

به گزارش جنوب نیوز، مصطفی کواکبیان، دبیر کل حزب مردم سالاری پیرامون تمدید تحریم های ده ساله علیه ایران از سوی سنای آمریکا اظهار داشت: به اوباما باید توصیه کرد که حواسش را جمع کند تا تمام زحماتی که جان کری و تیم مذاکره کننده آمریکایی به آن مدعی بودند و وقت گذاشتند با یک اقدام نابخردانه بر باد نرود.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست از نقض صریح برجام به راحتی عبور کنیم، ادامه داد: قطعا واکنش ایران معمولی نخواهد بود و با اجرای این قانون برنامه هایی که برای شرایط مختلف تدارک دیده شده، عملیاتی می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر برجام نقض شود، در مسائل هسته ای به وضعیت قبلی خودمان برمی گردیم البته فکر می کنم اوباما عاقل تر از این حرفا باشد که بخواهد زیر بار کنگره و سنا برود.

کواکبیان در پایان خاطر نشان کرد: برای اوباما فرصتی باقی نمانده که بخواهد دل کنگره را بدست آورد اما عقلانیت در سیاست خارجی آمریکایی ها موجبات این مسئله خواهد بود که اوباما این قانون را وتو و امضا نکند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: