کد خبر: ۲۰۴۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۶ - ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پاسخ کنایه‌ای معاون سپاه پاسداران به اردوغان:
معاون سیاسی سپاه در پاسخ به اظهارات اخیر اردوغان مبنی بر اینکه برای نابودی بشار اسد وارد سوریه شده است، گفت: اگر ترکیه چنین توانی را داشت، در گذشته در تشکیل منطقه حائل موفق می‌شد.
معاون سیاسی سپاه در پاسخ به اظهارات اخیر اردوغان مبنی بر اینکه برای نابودی بشار اسد وارد سوریه شده است، گفت: اگر ترکیه چنین توانی را داشت، در گذشته در تشکیل منطقه حائل موفق می‌شد.
 
به گزارش جنوب نیوز، سردار رسول سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخصوص موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه در آزادسازی برخی از مناطق شرق این کشور از دست تررویست‌ها با بیان این مطلب که اتفاقات این روزهای حلب علائم قطعی از شکست تروریست‌ها است، گفت: ما شاهد پیشروی نیروهای ارتش سوریه و حامیان مقاومت در حلب بودیم، به‌طوری که با عنایت به همین پیروزی‌ها، در بین تروریست‌های تکفیری اختلاف پیش آمده و بخشی از آنها خواهان خروج سریع از منطقه هستند و برخی دیگر تحت فشار حامیان خارجی مجبور به ایستادگی هستند.
 
وی افزود: فرار بخش از تروریست‌ها به سمت ادلب هم نشان‌دهنده شرایط رو به اضمحلال و شکست قطعی تروریست‌ها در سوریه است. حتی اخیراً نیز شاهد بودیم که طرح آتش‌بسی را نماینده سازمان ملل دنبال می‌کرد که معمولا چنین درخواستی را در شرایطی که تروریست‌ها تحت فشار هستند، توسط حامیان خارجی‌ به سازمان ملل مطرح می‌شود تا به نوعی موجب تقویت تروریست‌ها در سوریه شوند.
 
معاون سیاسی سپاه پاسداران با بیان این مطلب که صدای شکسته شدن ستون فقرات تروریست‌ها در حلب سوریه به گوش می‌رسد، گفت: روند موجود، نشان‌دهنده شکست تروریست‌ها در سوریه است.
 
سردار سنایی‌راد درخصوص اظهارات اخیر رئیس‌جمهور ترکیه که گفته بود ما برای سرنگونی بشار اسد وارد سوریه شده‌ایم، اظهار داشت: منشا بیرونی حوادث سوریه پررنگ‌تر از منشا داخلی‌اش است، به گونه‌ای که معمولا اگر اعتراضات داخلی باشد، مرکز یا پایتخت باید محور عمده تحولات باشد اما از ابتدای آغاز بحران در سوریه دیدیم که در دمشق اتفاق خاصی رخ نداد و معمولاً بیشترین اتفاقات در مناطقی بود که عقبه مرزی داشت و کشورهای دیگری در این مسئله دخیل بودند.
 
وی ادامه داد: ما شاهد بودیم که برخی کشورهای اروپایی مثل فرانسه از تروریست‌ها حمایت کردند؛ پشتوانه مالی آنها نیز توسط کشورهای مثل عربستان، قطر و امارات تامین می‌شد، پشتوانه لجستیکی نیز توسط ترکیه و اردن از طریق جمع‌آوری تجهیزاتی از لیبی و انتقال به سواحل مدیترانه، انجام شد. بنابراین این کشورها از همان ابتدا در جهت حمایت از تروریست‌ها برآمدند.
 
معاون سیاسی سپاه پاسداران بر همین اساس خاطرنشان کرد: امروز اگر آقای اردوغان چنین حرفی را زده، تازگی ندارد و شاید نوعی دلداری به ترویست‌هایی است که در حلب در شرایط سخت محاصره و اعتراض‌های مردمی قرار گرفته‌اند. از این نظر به نظر می‌رسد اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه نوعی دلجویی و روحیه‌دادن به جریان‌های تروریستی است.
 
به نوشته تسنیم؛ سردار سنایی‌راد با بیان اینکه اردوغان توان نابودی دولت بشار اسد را ندارد، تصریح کرد: اگر ترکیه چنین توانی را داشت، در گذشته در تشکیل منطقه حائل موفق می‌شد، امروز اردوغان بایستی به نوعی پاسخگوی افکار عمومی در داخل کشورش باشد که می‌گویند نتیجه مداخله پرهزینه چندساله در سوریه چه بوده است؟
 
وی با اشاره به اینکه سوریه در شرایط تعیین کننده‌ای قرار گرفته و تروریست‌ها شرایط سختی را تجربه می‌کنند، تصریح کرد: اظهارات آقای اردوغان بیشتر اقدام روانی به نفع تروریست‌هاست اما روند رخ داده در ماه‌های گذشته روندی است که شکست تروریست‌ها را قطعی کرده و ان‌شاالله پیروزی نهایی به نفع جبهه مقاومت و ملت سوریه و بشار اسد خواهد بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: