کد خبر: ۲۰۳۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۲۸ آبان ۱۳۹۵
آمریکا به نوعی پرچمدار سرمایه‌داری و بازار های آزاد است
تصور کنید که بزرگترین صادر کنندۀ نفت جهان را پشت در منتظر بگذاری، حتی قبل از اینکه به دفتر راه پیدا کنی. این درست همان کاری است که دونالد ترامپ انجام می دهد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحدۀ آمریکا، بار ها گفته است که آمریکا باید جلوی واردات نفت از عربستان سعودی را بگیرد.
 
به گزارش فوربس، دونالد ترامپ در طول کمپینش وعدۀ استقلال انرژی آمریکا از "هر رقیب و کارتل نفتی ای" را داده بود و گفته بود که "انرژی آمریکا را کاملا مستقل خواهد کرد."
 
اما روز چهارشنبه، وزیر نفت عربستان سعودی در پاسخ به این اظهارات ترامپ طی مصاحبه ای گفت: "رئیس جمهور منتخب، ترامپ، در دلش منفعتی در [واردات نفت از عربستان] خواهد دید و من فکر می کنم که صنعت نفت آمریکا نیز باید به او گوشزد کند که امتناع از تجارت به صلاح نیست."
 
الفلیح، وزیر نفت عربستان همچنین گفت: " آمریکا به نوعی پرچمدار سرمایه‌داری و بازار های آزاد است." او گفت: " آمریکا همچنان بخش مهمی از صنعت جهانی ای خواهد بود که درهم تنیده است، و آن داد و ستد نفت می باشد." او گفته است که عربستان باید منتظر فرا رسیدن دوران ریاست جمهوری ترامپ بماند.
 
اگرچه آمریکا به خاطر منبع عظیم نفت شیل، سومین تولید کنندۀ بزرگ نفت جهان محسوب می شود، اما به طور قابل توجهی متکی به واردات نفت عربستان است. عربستان بزرگترین عرضه کنندۀ نفت به آمریکا در خاورمیانه است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: