کد خبر: ۲۰۲۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۶ - ۱۰ آبان ۱۳۹۵
کمربندی حادثه خیز شیراز همچنان جان مردم را می گیرد/
سالهاست تا سخن از كمربندي شيراز به ميان مي آيد ذهن ها به سمت تصادفات مرگباري ميرود كه در گذر پر شتاب زمان در اين محور رخ داده، جايي كه براي بسياري جز خاطرهاي تلخ از جان دادن عزيزانشان، چيزي برجاي نگذاشته است.
کمربندی حادثه خیز شیراز به دلیل نبود نور کافی همچنان جان مردم را می گیرد.

به گزارش جنوب نیوز، سالهاست تا سخن از كمربندي شيراز به ميان ميآيد ذهن ها به سمت تصادفات مرگباري ميرود كه در گذر پر شتاب زمان در اين محور رخ داده، جايي كه براي بسياري جز خاطرهاي تلخ از جان دادن عزيزانشان، چيزي برجاي نگذاشته است البته حال پس از مدتها با تعريض و ساماندهي برخي از قسمت هاي اين مسير تا حدودي از شدت تصادفات كاسته شده اما هنوز مشكل اصلي آن يعني شبهاي تاريك كمربندي در بخش هاي اعظم آن پابرجاست و به رغم توافق سه جانبه چندين سال قبل ميان شهرداري شيراز، راه و شهرسازي و اداره برق براي تامين روشنايي كمربندي، هنوز بخش اعظم آن در تاريكي مطلق به سر مي برد و هنوز هم تصادفات مرگباري در شب هاي تاريك كمربندي شيراز رخ مي دهد.
 
معاون اجرايي شهرداري شيراز در اين رابطه گفت: طبق قانون، تامين روشنايي معابر به عهده شهرداري نيست و در تقسيم بنديها، وظيفه تامين روشنايي معابر درون شهري به عهده اداره برق است و روشنايي كمربندي نيز به عنوان مسيري كه شهر را دور ميزند، ضروري است.

رمضان اميني با اشاره به برخي خطرات كمربندي شيراز به دليل نبود روشنايي به ويژه براي عابرين پياده اي كه شب هنگام قصد عبور از اين مسير را دارند افزود: نبود نور كافي در كمربندي، جان عابرين پياده را تهديد مي كند و تامين روشنايي كمربندي يك كار مشترك و جمعي بود.

وي اضافه كرد: طي اين مدت شهرداري شيراز با تامين روشنايي 24 كيلومتر مسير رفت و برگشت از ابتداي شهرك فرزانگان تا بعد از سلطان آباد حتي بيش از تعهد خود در زمينه روشنايي اين معبر اقدام كرده است.

معاون اجرايي شهرداري شيراز اظهار داشت: براي روشنايي اين مسير از جانب شهرداري شيراز 3 ميليارد تومان هزينه شده و 466 پايه روشنايي در طول اين 24 كيلومتر نصب شده است.

اميني گفت: طبق توافق صورت گرفته، مسير 42 كيلومتري كمربندي شيراز به 3 بخش تقسيم شده و قرار بود روشنايي كل مسير توسط اداره برق، راه و شهرسازي و شهرداري شيراز تامين شود كه لازم است علاوه بر شهرداري، ساير دستگاهها نيز به تعهدات خود براي اين مهم عمل كنند.

وي اظهار داشت: وجود روشنايي در هر بخش از شهر و به ويژه در معابري مانند كمربندي شيراز علاوه بر كاهش جرم و خطرات ديگر موجب بالا رفتن ضريب ايمني در عبور و مرور شده و در نتيجه كاهش تلفات ناشي از تصادفات را در پي دارد.

به نوشته خبرجنوب، اميني با اشاره به اهميت تامين روشنايي كمربندي شيراز گفت: محور كمربندي شيراز علاوه بر آن كه كريدور استان هاي شمالي به جنوب كشور محسوب ميشود، به دليل وجود تعداد زيادي از شهرك هاي مسكوني در اطراف آن به عنوان يك شريان اصلي شهري نيز عمل ميكند و هر روز شاهد عبور تعداد زيادي از شهروندان از اين محور هستيم كه همين موارد لزوم تامين روشنايي كمربندي را دو چندان مي كند.

وي ادامه داد: اميدواريم با همكاري دستگاههاي مربوطه، به زودي شاهد كاهش تلفات در محور كمربندي باشيم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: