کد خبر: ۲۰۲۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۹ - ۳۰ مهر ۱۳۹۵
رئیس هیئت‌های مذهبی استان بوشهر خبر داد:
علاوه بر برگزاری مراسم اربعین حسینی در یک‌هزار نقطه استان بوشهر بیش از 20 هزار نفر از سوگواران حسینی از استان بوشهر راهی کربلای معلی می‌شوند.
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر گفت: همزمان با برگزاری اربعین حسینی و تجمع عظیم شیعیان در این روز ۲۰ هزار سوگوار حسینی استان بوشهر در این اجتماع عظیم شرکت می‌کند.

به گزارش جنوب نیوز، نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با تسنیم با قدردانی از حضور پرشور و شعور سوگواران حسینی در دهه نخست ماه محرم اظهار داشت: مراسم سوگواری حسینی در این ایام با حضور مردم ولایت‌مدار در بیش از 1000 نقطه استان بوشهر با مدیریت 1300 هیئت مذهبی استان بوشهر با محوریت قرآن بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای برگزاری اربعین حسینی برنامه ویژه‌ای تدوین و تدارک دیده شده است، گفت: علاوه بر برگزاری مراسم اربعین حسینی در یک‌هزار نقطه استان بوشهر بیش از 20 هزار نفر از سوگواران حسینی از استان بوشهر راهی کربلای معلی می‌شوند.

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/07/03/139507031108492288735704.jpg

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون  12 هزار نفر در سامانه سماح استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند، افزود: با روندی که در پیش است پیش بینی می‌شود 20 هزار نفر در این سامانه برای شرکت در اجتماع عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی ثبت نام و اعزام شوند.

نوشادی با قدردانی از مشارکت استاندار، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر و سازمان حج و زیارت و اداره کل اوقاف تاکید کرد: برای رفاه و ارائه خدمات لازم به زائران حسینی در مراسم اربعین در کربلای معلی 9 موکب با مشارکت خیران استان بوشهر ایجاد می‌شود که ظرفیت پذیرایی از 20 هزار زائر دارد.

وی با تاکید بر مشارکت بیشتر مسئولان استان بوشهر در ایجاد موکب‌های عزاداران حسینی افزود: 5 موکب شامل عمود 10 و327 مربوط به دیلم، 527 مربوط به خارگ، موکب 736 دلوار، 826 چغادک درمسیر کربلا تا نجف برپا شده است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با اشاره به استقرار 4 موکب در شهر کربلا گفت: این موکب‌ها مربوط به سایر شهرهای استان بوشهر است.

نوشادی با بیان اینکه 2 موکب در نقطه مرزی شلمچه برپا می‌شود افزود: این 2 موکب توسط سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برپا می‌شود که ظرفیت پذیرایی از 5 هزار زائر  را دارد.

رییس شورای هیات های مذهبی استان بوشهر از خدمات و همکاری بی شائبه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در هماهنگی و احداث موکب های عزاداری استان تقدیر و تشکر نمود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: