کد خبر: ۱۸۷۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۱۲ تير ۱۳۹۵

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر مطرح کرد:|بیکاری و تورم مشکل جدی کشور

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: بیکاری، گرانی و تورم مشکلات جدی جامعه هستند که اهالی رسانه باید با جدیت به این مسائل بپردازند.

به گزارش جنوب نیوز، فتحالله جمیری در همایش ضیافت اندیشه که به همت بسیج رسانه استان بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مجموعههای مهم بسیج، سازمان بسیج رسانه است، با توجه به اهمیت جایگاه رسانه در کشور، بسیج اقدام به ایجاد سازمان بسیج رسانه کرد.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/04/05/13920405000345_PhotoA.jpg

وی بیان کرد: کسانی که در عرصه رسانه فعالیت دارند با استفاده از توان و ظرفیت خود جامعه را تحت تأثیر قرار میدهند.

جمیری بابیان اینکه برخی مسؤولیتها در قبال مردم سنگین است، اظهار داشت: رسانهها نیز وظیفه سنگینی دارند و اگر قلم و تفکرها بهخوبی انجام شود در دادگاه عدل الهی سربلند هستیم و اگر خدایی نخواسته نتوانیم مسؤولیت را بهدرستی انجام دهیم ممکن است در آن دادگاه شرمنده باشیم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به مسائل و مشکلات داخل کشور و وظیفه مهم اهالی رسانه، گفت: اشتغال، گرانی و تورم از موضوعات مهم کنونی کشور است که اهالی رسانه باید به آن بپردازند.

جمیری با اشاره به وجود فقر در جامعه بیان کرد: بیکاری مشکل جدی جامعه است که اهالی رسانه باید با دقت و کار تخصصی به این مسئله ورود کنند.

وی افزود: در جامعه کنونی وجود فقر و مسائل مرتبط به آن موجب نگرانی بسیاری از دلسوزان است اما در کنار ان شاهد وجود حقوق نجومی و مسائل هستیم که تصورش هم مشکل است.

جمیری تأکید کرد: چه طور میشود از عدالت صحبت کنیم اما نگاهی به مسؤولیتمان در قبال محرومان نداشته باشیم، رسانهها باید حقیقت و واقعیت جامعه را ببینند و در مورد ان مطلب بنویسند و این مسؤولیت مهم رسانهها در قبال مردم است.

وی گفت: فریاد مردم در برخی مسائل بهجایی نمیرسد و اینجا وظیفه رسانههاست که دقیق و صادقانه به مسائل بپردازند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: تاریخ آمریکا پر از جنایت و نسلکشی است از جنگ در ویتنام و بمباران شیمیایی در هیروشیما و ناکازاکی گرفته تا جنایت و کشتار در اروپا، آفریقا و نسلکشی که علیه سرخپوستان کردند همه و همه نشان از خوی جنایتکارانه آمریکا دارد.

جمیری ادامه داد: آمریکا در حالی این جنایات را انجام میداد که با استفاده از غول رسانههایی که در اختیار داشت، خود را ناجی حقوق بشر معرفی کرد و این غولهای رسانهای بهگونهای عمل کردند که آمریکا مدعی حقوق بشر شد.

وی با اشاره به اینکه ندای حقوق بشر آمریکایی با غول رسانهای انجام میشود، خاطرنشان کرد: باوجود این تلاش رسانههای آمریکا، اما رسانههای کشور ما بهخوبی میتوانند آمریکا و سیاستهای استکباری آن را معرفی کنند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بابیان اینکه ریشه مواد مخدر و قاچاق آن در آمریکاست، گفت: باوجود این شرایط اما با استفاده از رسانهها و سینمای هالیوود، طوری وانمود میکنند که آمریکا همواره در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است.

جمیری افزود: در همین هفته حقوق بشر آمریکایی حادثه هفتتیر، ترور نافرجام مقام معظم رهبری،شهادت شهید صدوقی، انهدام هواپیمای ایرباس با 290 مسافر در خلیجفارس اتفاق افتاد و در کنار این اتفاقات ایران قربانی حدود 17 هزار ترور است که نیروهای علمی و نخبگان کشور به شهادت رسیدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: