کد خبر: ۱۸۴۱۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵
احمد توكلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه كیهان ضمن انتقاد از تیتر اصلی امروز این روزنامه در درج نادرست رقم برداشت از صندوق توسعه ملی توسط دولت، تصریح كرد كه كیهان با این كار به دولت روحانی نسبت ناروا می دهد.

به گزارش جنوب نیوز، احمد توكلی در بخشی از این نامه، خطاب به شریعتمداری تاكید كرد : «محتاج تغییر مسیر هستید تا با تشدید اختلافات بیش از این به مصالح ملی و منافع مردم آسیب نرسد و در فردای قیامت به خلق خدا بدهكار نشوید».

متن این نامه به شرح زیر است:
«برادر ارجمند جناب آقای شریعتمداری
مدیرمسئول محترم روزنامۀ كیهان
سلام علیكم

تیتر امروز سه‌شنبه كیهان همان تحریف روز دوشنبه روزنامه‌های مخالفان شما است، منتهی فقط جای دولت احمدی‌نژاد با دولت روحانی عوض شده است. بنده در نامۀ خویش خطاب به برادران مدیرمسئول روزنامه‌های طرفدارهای روحانی، تلاش كردم كه توجه دهم كه حتی دشمنی با گروهی نباید باعث بی عدالتی شود و نامه را با این تذكر تلخ تمام كردم كه «شما... محتاج تغییر مسیر هستید تا با تشدید اختلافات بیش از این به مصالح ملی و منافع مردم آسیب نرسد و فردای قیامت به خلق خدا بدهكار نشوید».
چگونه است با وجود این نامه كه در آن با صراحت ارقام درست ذكر شده است، كیهان همان رقم نادرست را تیتر یك می‌كند و نسبت ناروایی را كه آنها به دولت آقای احمدی‌نژاد دادند، شما به دولت آقای روحانی می‌دهید؟

كار شما تلخ تر از كار آنان است. زیرا كه اولاً نامه من كه دستمایه گزارش جنابعالی بود در اختیارتان بود و ارقام درست را ارائه می‌داد و ثانیاً تذكر قرآن به آن برادران متوجه توكلی و شریعتمداری هم هست و ثالثاً به دلایلی انتظار از شما بیشتر است. وقتی 152 میلیارد تومان 150 هزار میلیارد تومان می‌شود، چه احمدی نژاد این رقم وحشتناك را تلف كرده باشد یا روحانی، باید فاتحه نظامی را خواند كه روسای جمهورش چنین تخلفاتی مرتكب می‌شوند. مطمئن هستم كه شما راضی به این فاتحه خوانی نیستید. پس چرا چنین می‌كنید؟ واقع این است كه احساس دشمنانه نمی‌گذارد حقیقت دیده شود.

چون غرض آمد هنر پوشیده شد
صد حجاب از دل به سوی دیده شد

اگر غیر از این بود نه آن سایت‌هایی كه ظاهراً پیشقدم بوده در این تحریف، و نه روزنامه های آن برادران چنان اشتباه فاحشی را مرتكب می‌شدند، نه كیهان گرفتار این بلا می‌شد. چون در خبر نادرست منتشر شده آمده است كه بنده گفته ام 2.5 (دو و نیم) میلیارد دلار از صندوق برداشته شده بود. اگر تمام این مبلغ را هم به مصرف نادرست می رساندند حداكثر كل مبلغ با ارز آزاد می شود حدود 8000 میلیارد تومان نه 150 هزار میلیارد تومان. پس اگر هدف مچ‌گیری و تخریب رقیب نمی‌بود این مطلب علی القاعده به چشم می آمد و این همه گرد و غبار ایجاد نمی‌شد. به شما هم عرض می كنم «محتاج تغییر مسیر هستید تا با تشدید اختلافات بیش از این به مصالح ملی و منافع مردم آسیب نرسد و در فردای قیامت به خلق خدا بدهكار نشوید»
احمد توكلی
نماینده مجلس شورای اسلامی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: