کد خبر: ۱۸۲۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴
جنوب نیوز: محمدرضا عارف در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول انتخابات و نامزدهای مرحله دوم ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان که صبح امروز در کتابخانه ملی تهران برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: باید از حضور حماسی مردم و بخصوص جوانان در خلق حماسه‌ای دیگر تقدیر کنم. همچنین از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم و به خصوص پیام پس از برگزاری انتخابات ایشان که برای مجلس آینده نقشه راه خواهد بود.

وی حضور مردم و اولویت دادن به منافع ملی را جزو راهبردهای اصلی در شورای سیاستگذاری عنوان کرد و افزود: خوشحالم به این دو آمار اشاره کنم که متوسط مشارکت مردم در گذشته ۵۹.۹ درصد بود و در انتخابات اخیر به ۶۲ درصد افزایش یافت. در تهران مشارکت ۴۷.۱ درصد بود که هم‌اکنون به ۵۰ درصد رسیده است.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در ادامه با اشاره به اینکه همه احزاب اصلاح‌طلب حضوری جدی در شورای سیاستگذاری داشتند، خاطرنشان کرد: ما یک صدا را از شورا شنیدیم؛ در استان‌ها نیز توانستیم از ابتدا در این مسیر حرکت کنیم.

عارف، یکپارچگی، انسجام اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و حامیان دولت را رمز پیروزی در مرحله اول انتخابات دانست و گفت: خیلی مراقبت کردیم و بر این یکپارچگی و انسجام اصرار داشتیم؛ دنبال سهم‌خواهی نبودیم و این نگاه را ما نداشتیم. از ابتدا به دنبال یک لیست بودیم و با وجود برخی از اظهارنظرها، توانستیم یک لیست ارائه دهیم. ما از این انسجام مراقبت کردیم زیرا دستاورد آن را در سال ۹۲ دیدیم.

وی در ادامه افزود: دور دوم انتخابات برای ما اهمیت بیشتری دارد؛ اگر ما بخواهیم پیروزی خود را کامل کنیم و بتوانیم برنامه خود را اجرا کنیم، باید یک اکثریت قابل اعتماد داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌ها را پیش ببریم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه اکثریت قابل اعتماد ما در مجلس منوط به عملکرد در دور دوم انتخابات است، افزود: در شورای اصلاحات خواهش کردیم که هر فعالیتی که عملکرد ما را در دور دوم تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید از آن پرهیز شود.

عارف‌ اظهار داشت: ۶۹ کرسی در دور دوم وجود دارد و در بدبینانه‌ترین شرایط باید ۴۰ کرسی را به دست آوریم. خواهش می‌کنم در یک ماه باقی مانده هیچ حرف و تحلیلی که به این انسجام ضربه وارد کند، زده نشود؛ این حرف‌ها سم است. نقاط قوت و ضعف را بعد از دور دوم باید آسیب‌شناسی کنید.

وی با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا بسیار برای ما مهم است، گفت: خواهشم این است که همه کمک کنیم و تحلیل و بحث را به بعد از مرحله دوم بگذاریم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه انتخابات ۹۶ باید مثل انتخابات ۹۲ دنبال شود، گفت: هیچ حزبی نباید باورش شود که انحصاراً در پیروزی سهم داشته است؛ مجلس باید خودش تصمیم‌گیری کند.

عارف افزود: باید فراکسیون امید را هر چه زودتر در مجلس تشکیل دهیم و یک کارگروه تحت عنوان «تعاون» نیز تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه شعار «امید، آرامش و رونق اقتصادی» باید عملیاتی شود، تصریح کرد: رونق اقتصادی اولویت اول کشور و دولت است؛ اگر با همین انسجام، رویه و نشاط که در ۷ اسفند حضور پیدا کردیم، در دور دوم بیاییم، پیروزی ما قطعی است.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پایان گفت: در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه فراکسیون امید را تشکیل خواهیم داد و بنا بر این است که هیچ حرکتی خارج از فراکسیون صورت نگیرد.
منبع/مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: