کد خبر: ۱۸۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
جنوب نیوز: «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی دوشنبه دیروز با «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا و «فرانک اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان در امارات دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام»، در دیدار محمد بن زاید با بایدن تقویت روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و نیزمهم‌ترین قضایای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله دو پرونده سوریه و یمن و لیبی مورد بررسی قرار گرفت.

بن زاید در این دیدار ابراز امیدواری کرد آتش‌بس کنونی موقت در سوریه مقدمه‌ای برای پایان دادن به رنج ملت سوریه و آغاز عملکرد جدی بین‌المللی و منطقه‌ای در این راستا باشد.

ولی‌عهد ابوظبی همچنین از «فرانک والتر اشتاین‌مایر» و هیات همراه او در قصر «الشاطی» استقبال کرد.

در این دیدار راه‌های تقویت روابط دوجانبه و مسایل منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

اتهام‌زنی وزیر خارجه امارات به ایران

از سوی دیگر «عبد‌الله بن زاید» وزیر خارجه امارات در کنفرانس خبری مشترک با اشتاین‌مایر ادعا کرد: «امارات در راستای مقابله با افراط‌گرایی و ایجاد راه‌حل‌های سیاسی در سوریه و عراق و در میان سختی‌هایی چون مداخلات ایرانی در منطقه کار می کند».

وی در ادامه اتهاماتش مدعی شد: « باید حد و مرزی برای جلوگیری از مداخلات ایرانی اندیشید؛ ایران تنها کشوری است که در قانونی اساسی‌اش، صادر کردن انقلاب و افراط‌گرایی ذکر شده است».

وی افزود: «ایران نشان داده که گفت‌وگو با غرب را می‌پذیرد اما باید به ما به عنوان همسایه‌هایش نشان دهد که قابل گفت‌وگو با کشورهای منطقه نیز هست.
منبع/فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: