کد خبر: ۱۷۷۸۹۵
تعداد کل نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۴
روزنامه کیهان بر ادعای روز گذشته حسین شریعتمداری مبنی بر تماس یکی از اعضای برجسته اصرار کیهان و نظر علما درباره سیدحسنهیئت‌رئیسه خبرگان با سیدحسن خمینی و دعوت او به حضور در آزمون، پافشاری کرد. این در حالی است که 5 عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان در گفت‌وگو با «انتخاب» چنین تماسی را تکذیب کردند.
 
«کیهان» در شماره امروز خود نوشت: «یادداشت کیهان درباره علت واقعی عدم شرکت سیدحسن خمینی در آزمون انتخابات خبرگان، شبکه رسانه‌ای میدانی جریان فتنه را به دست‌ و پا انداخت.
 
مدیرمسئول کیهان در یادداشت روز شنبه خاطرنشان کرده بود که ادعای بی‌اطلاعی سیدحسن خمینی از آزمون واقعیت ندارد و غیر از اعلام عمومی ضرورت مشارکت نامزدها در آزمون، از طریق یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان نیز این ضرورت به وی منتقل شده بود.

کیهان همچنین سناریوسازی افراطیون و جریان فتنه برای دور زدن قانون و تضییع حق 400 نامزدی که با وجود مراتب بالای علمی و سوابق تدریس و ... به قانون پایبند بوده و در آزمون شرکت کرده‌اند را اهانت به سیدحسن‌ خمینی و تلاش برای بردن وی در موضع اتهام دانسته بود.
 
اما خبر موثق کیهان درباره تماس یک عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، با دستپاچگی شبکه رسانه‌ای فتنه روبه‌رو شد. این شبکه با تهیه و انتشار مطلبی مشترک - که در سایت اجاره‌ای انتخاب رونمایی و از سوی بقیه سایت‌های زنجیره‌ای بازنشر شد - مدعی شده‌اند با برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان تماس گرفته و آنها خبر کیهان را تکذیب کرده‌اند.

این ادعا در حالی است که خبر کیهان کاملا موثق است و نشانه این وثاقت هم موضع آقای سیدحسن‌ خمینی است. این رسانه‌ها نیز اگر صداقت داشته باشند می‌توانستند اصل ماجرا را از سید حسن‌خمینی سوال کنند اما به دلایل کاملا روشن ترجیح داده‌اند خبر کیهان را دروغ جا بزنند؛ خبر موثقی که روشن می‌کند برخلاف ادعاها، سیدحسن خمینی از ضرورت حضور در آزمون برای احراز شرط علمی و فقهی نامزدی خبر داشته اما احتمالا با مصلحت‌سنجی و پرهیز از بازی در زمین فتنه‌گران ضد خط امام (ره)، در آزمون شرکت نکرده است.»
 
به گزارش ایسنا، در راستای اظهارات مختلف درباره ورود حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی به انتخابات خبرگان و بحث اجتهاد وی، امروز سایت «عصر خبر» نیز نوشت: «حضرات آیات علوی گرگانی، محفوظی، کریمی جهرمی، سیدجعفر کریمی، مسعودی خمینی، احمد بهشتی، دیباجی اصفهانی، سیفی مازندرانی و دری نجف‌آبادی اعلام کردند که صلاحیت علمی حاج سیدحسن خمینی با مراجعه به کتاب‌ها و فایل‌های صوتی ایشان قابل احراز است.»
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
علی م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
0
0
خب ایشون از امتحان و آزمون می ترسه ! بیایید سوالهارو قبل امتحان به ایشون برسونید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
0
ای بابا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: