کد خبر: ۱۶۲۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۷ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۴

دستگاه عابر آب به عنوان بیست و هشتمین اختراع محمدرضا روستا مخترع بوشهری با حضور مسئولان استان بوشهر رونمایی شد.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر در این آئین اظهار داشت: جهان امروز با چالش‌های مختلفی روبرو است که از جمله می‌توان به آلودگی هوا و خشکسالی، فرسایش خاک، آلودگی دریا و کمبود منابع آبی اشاره کرد.


سعید زرین‌فر ادامه داد: با وجود این مشکلات، چشم‌اندازهای خوبی را نمی‌بینیم و بشر باید برای این موضوع چاره‌اندیشی کند که طرح‌هایی همچون کشت گلخانه‌ای به علت صرفه‌جویی در آب و خاک دارای ارزش بالایی است.


وی با بیان اینکه ابتکارات و اکتشافات مختلف می‌تواند بسیاری از مشکلات را به حداقل برساند، افزود: همه مسئولان باید از طرح‌های نوآورانه حمایت کنند و ما نیز تلاش می‌کنیم که حمایت مناسبی را در استان از این طرح‌ها داشته باشیم.


معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر اضافه کرد: مخترعین و مبتکرین سرمایه‌های بزرگ انسانی هستند و باید کمک مادی و معنوی مناسبی به این افراد صورت بگیرد.


وی خاطرنشان ساخت: کسی که دستگاهی را اختراع می‌کند، یک باقیات صالحات از خود بر جای می‌گذارد که دارای ارزش بسیار بالایی است.


ثبت 28 اختراع توسط مخترع بوشهری


محمدرضا روستا مخترع بوشهری نیز در این آئین اظهار داشت: این دستگاه با استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی کار می‌کند و با درخواست مشتریان، آب جوش، آب خنک، بشکه 10 لیتری و 20 لیتری آب، یخ و . . . را تحویل می‌دهد.


وی با بیان اینکه این ایستگاه به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیزه کار می‌کند، ادامه داد: این دستگاه علاوه بر تحویل دادن آب تصفیه، آب استرلیزه را هم تحویل می‌دهد.


این مخترع بوشهری اضافه کرد: تاکنون 28 اختراع را ثبت کرده‌ام و در نیمه اول امسال دو اختراع دیگر را نیز ثبت خواهم کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: