کد خبر: ۱۳۸۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۰ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۳
جنوب نیوز- صادق زیباکلام درباره تحریم های هسته‌ای جوابیه‌ای را به روزنامه کیهان در وبلاگش منتشر کرد که در ادامه می‌خوانیم:
 
"بسمه تعالی
سرور مکرم جناب آقای حاج حسین شریعتمداری
مدیر مسئول روزنامه وزین کیهان دام عزه
 
با سلام و تحیات، در یادداشت مورخه دهم شهریور ماه آن جریده شریفه، پرسش هایی از این حقیر کرده بودید که لازم دیدم موارد ذیل را به استحضار برسانم.
 
۱ - آنچه که بنام "تحریم های جدید" از آن یاد کرده اید به هیچ روی جدید نیستند."جدید" تحریم هایی بودند که کنگره سال گذشته می خواست علیه مان اعمال نماید. آقای اوباما با کنگره مخالفت نمود و حتی گفت که اگر کنگره آنها را به تصویب برساند او از اختیارات قانونی اش استفاده خواهد کرد و آنها را وتو خواهد نمود. و باز محض اطلاع جنابعالی یکی از موارد آنها قطع کامل صادرات نفت ایران تا پایان سال ۲۰۱۴(دیماه امسال) می بود.حتما استحضار دارند که نزدیک به ۸۰ در صد وارد کنندگان نفت ایران چهارکشور ژاپن، کره جنوبی، چین و هند هستند. هر چهار کشور مجوز خرید نفت از ایران را از واشنگتن دریافت می کنند و بالطبع اگر تحریم های کنگره به تصویب می رسید عملا صادرات نفت ما متوقف می شد( البته جناب بابک زنجانی و دوستان کمک می کردند تا تحریم ها را دور می زدیم).
 
۲- آنچه جنابعالی ( و البته خیلی های دیگر از جمله و مع الاسف مسئولین وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده هسته ایی مان) "تحریم های جدید" می خوانید در حقیقت اجرای مصوبات قبلی کنگره آمریکا بوده که بر طبق آن هر شخصیت حقیقی و حقوقی که کمک به دور زدن تحریم های ایران بنماید از جانب دولت آمریکا می بایستی مجازات شوند. ظرف دو سال گذشته بسیاری از غیر ایرانی ها از جمله بانکها، اشخاص و شرکتهای غربی مشمول این مجازات شده اند. فهرست جدید هم در حقیقت ادامه اجرای همان قانون بوده.

۳- جناب شریعتمداری عزیز، بواسطه نوشتن مطالب بالا در سرمقاله روزنامه شرق نهم شهریور ماه، روزنامه وزین کیهان در مقاله دهم شهریور ماه، نسبت های متعددی به حقیر دادند: " توجیه گر جنایات زشت آمریکا"؛ " رفو کننده و حمل بر صحت کننده مظالم آمریکا"؛ "بزک کننده سیمای زشت سیاستهای آمریکا"؛ "برعهده داشتن ماموریت ترویج خوش خیالی نسبت به کاخ سفید" و قس علیهذا.

اتهام دیگرتان "نداشتن هیچ غیرتی در باره برنامه هسته ای" بود. جناب شریعتمداری عزیز، "غیرت هسته ای" را نمی‌دانم چگونه تبیین می فرمایید.

اما ماهها قبل، از حضرتعالی پرسیدم که بیش از یک دهه هزینه های مستقیم و چندین برابر آن هزینه های غیر مستقیم( ضرر و زیان های عدیده تحریم ها) برای پیشبرد برنامه های هسته ایی مان از منظر هزینه - فایده اقتصادی کدامین کمک را به رشد و توسعه اقتصادی کشور نموده است؟

در خصوص کاتولوگ اتهامات طرفداری از آمریکا که علی الدوام به بنده نسبت می دهید از جمله در یادداشت اخیر، مایل بودم پرسشی را که مدتهاست از طرفداران وجوب دشمنی با آمریکا داشته‌ام یکبار دیگر تکرار نمایم: بنده یک دو جین ضرر و زیان های آمریکا ستیزی بر منافع ملی مان ظرف سه دهه گذشته را بر می شمرم و آن عزیزان در مقابل فقط یک منفعت را که آمریکا ستیزی برای منافع ملی کشور داشته را نشان دهند.

۴ - در ضمن جناب شریعتمداری عزیز این خیلی روش منصفانه ای نیست که حضرتعالی دست کم هفته ای یکبار این حقیر را مورد تفقد قرار داده و هر چه به ذهن مبارک شان می رسد نثارم می نمایند( که صد البته حقم هست) اما بنده که در مقام پاسخ به آن خسرو خوبان بر می آیم (آن هم در حد طرح پرسش) سر و کارم به عدلیه می افتد و متهم به "تشویش اذهان عمومی"؛ " تبلیغ علیه نظام" و "توهین به قوه قضاییه" می شوم. البته باز هم خداوند سبحان را شکر گزارم که به "اقدام علیه امنیت ملی" متهمم نکرده‌اند.  

ایام بکام باد
صادق زیباکلام
پانزدهم شهریورماه یکهزارو سیصد و نود وسه"
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: