کد خبر: ۱۳۳۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳
اصلاح‌طلبان درس گرفته‌اند. ديگر نمي‌خواهند در حاشيه باشند و اين روزها سخت در فكر تقويت انسجامي هستند كه از انتخابات رياست‌جمهوري يازدهم براي‌شان به يادگار مانده بود. از هر تشكيلاتي براي تقويت انسجام‌شان استقبال مي‌كنند و براي ائتلاف با ديگران هم ناز نمي‌كنند. شوراي رهبري اصلاحات در مرحله جدي‌تري قرار دارد. خبر«اعتماد» تاييد شد و ظاهرا عزم اصلاح‌طلبان براي تشكيل يك شوراي رهبري جدي است.

به گزارش جنوب نیوز، اعتماد نوشت: اصلاح‌طلبان براي دو سال زماني كه تا انتخابات مجلس دهم فرصت دارند برنامه‌ريزي‌هاي جدي دارند. ديدارها صورت گرفته و ظاهرا محمدرضا عارف عزمش براي تشكيل اين شورا جدي‌تر است.

علاوه بر سيد محمد خاتمي كه چندي پيش خبر از موافقتش با تشكيل اين شورا آمده بود حالا خبر از ديدارهاي عارف با سيدحسن خميني، حسن روحاني و آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در اين مورد و موافقت آنها آمده است. خبري كه بدون شك قدم ديگري در راستاي انسجام بيشتر اصلاح‌طلبان است تا بازهم شيريني پيروزي را بچشند.

خبرگزاري ايلنا روز گذشته اين خبر را منتشر كرد و در خبر خود آورد كه «در همين يك ماه و نيم گذشته از آغاز سال جديد عارف به ديدار حسن روحاني در پاستور، آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در مجمع تشخيص مصلحت نظام و سيدحسن خميني در جماران رفته است. هرچند تاكنون اخبار رسمي از جزييات اين ديدار‌ها منتشر نشده است، اما اخبار رسيده حكايت از آن دارد كه در اين جلسات طرفين در رابطه با تشكيل شوراي رهبري اصلاح‌طلبان سخن گفته و تشكيل آن را مورد تاكيد قرار داده‌اند اما سازوكار آن تاكنون نهايي نشده است.»

حالا ظاهرا شرايط براي اصلاح‌طلبان مساعد‌تر از پيش شده است. تشكيل شوراي رهبري اصلاح‌طلبان كه قرار بود متشكل از آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، سيدحسن خميني، سيد محمد خاتمي و محمدرضا عارف باشد در شرايطي تشكيل مي‌شود كه تلاش‌هاي زيادي پيش از اين براي خراب كردن رابطه دولت و اصلاح‌طلبان به ويژه محمدرضا عارف شده بود. حالا اما اصولگرايان چندپاره‌اند و اصلاح‌طلبان در حال ايجاد تشكيلات جديد براي انسجام‌بيشتر.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: